Валіза без ручки. Фукс, який потрапив під санкції РНБО, почав розпродаж бізнесу, створеного за часів Порошенка — ЗМІ
Компаніям, які займаються видобутком вуглеводнів, надіслали рекламний проспект з пропозицією про продаж п’яти спецдозволів на користування надрами, які пов’язують з бізнесменом Павлом Фуксом, хоча сам він це спростовує.
Про це пише Економічна правда, в розпорядженні якої є рекламний проспект.
18 червня Рада нацбезпеки і оборони України ввела санкції проти бізнесмена Павла Фукса і олігарха Дмитра Фірташа. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, Фукс потрапив під санкції через нібито незаконне отримання ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні та «ситуацію з Голден Деррік». «Я буду боротися за своє ім'я і подам до суду на це рішення», — заявив тоді Фукс. Він неодноразово заперечував причетність до скандальної компанії Голден Деррік.
ЕП пише, що «імперію в газовому бізнесі України» Фукс сформував за президентства Петра Порошенка. Донедавна про це було відомо тільки те, що до 2017 року близькі Фуксу структури викупили в оточення Віктора Януковича ряд компаній. Найбільший інтерес серед них представляла ТОВ Голден Деррік. За часів Януковича ця структура на позаконкурсній основі отримала від Державної служби геології і надр близько 20 спеціальних дозволів на користування надрами. Ввівши санкції против Фукса, РНБО анулювала два десятки спеціальних дозволів на користування надрами, власником яких була згадана Голден Деррік. Зараз в українських судах запущено безліч процесів з вимогою відновити дію спецдозволів, пише видання.
За даними ЕП, Державне бюро розслідувань розслідує причетність Фукса до 16 спеціальних дозволів.
«Минулого тижня цей список ліг на стіл РНБО, і Службі безпеки уже доручили його дослідити. Таким чином, є велика ймовірність, що цей проєкт піде стопами сумнозвісного Голден Деррік», — відзначає видання.
Фукс сказав в коментарі ЕП, що «не знає цих компаній». В ДБР наполягають на єдиному центрі управління, який веде до харківського бізнесмена.
«Встановлено, що більшість залучених в протиправну діяльність осіб номінально значаться як керівники і засновники зазначених підприємств, які проживають на території одного населеного пункту, і відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру довіреностей, уповноважили діяти від імені цих підприємств одних і тих же осіб. Крім цього, податкова звітність більшості зазначених вище суб'єктів господарювання подається з одних і тих же IP-адрес, зареєстрованих за однією адресою, що свідчить про їх підконтрольність вузькому колу причетних до скоєння даного злочину осіб. Більшість зазначених суб'єктів господарювання не знаходяться за місцем реєстрації і не мають достатнього для забезпечення виробничої діяльності штату працівників і устаткування», — зазначається в матеріалах кримінального провадження.

За даними ЕП, днями компаніям, які професійно займаються видобутком вуглеводнів, був надісланий рекламний проспект з пропозицією про продаж спецдозволів на користування надрами. У ньому детально описані характеристики та потенціал 5 з 16 перерахованих в таблиці спецдозволів: Ковпаківського, Звязівського, Федорівського, Небилівського і Цимбалівського площ. Видання припускає, що на продаж могли виставити всі 16 спецдозволів, проте реалізація може здійснюватися через різні рекламні проспекти. Співрозмовники ЕП на ринку називають однією з опор харківського бізнесмена в Слузі народу нардепа Остапа Шипайло, який є членом парламентського комітету з питань енергетики.
