Французька компанія відмовилася від великого проекту з видобутку нафти в Росії

15 серпня 2016, 12:40
Французька компанія Total продала половину 40-відсоткового пакету в Хар'ягинському родовищі російській держкомпанії Зарубежнефть

Про це повідомляє Forbes.

У зв'язку з цим у російському офісі компанії пройшли масові скорочення. За даними видання, Total в Росії покинуло 70% співробітників.

Керуючий директор Advance Capital Карен Дашьян вважає, що з поточною часткою в проекті компанії буде досить місцевих працівників і людей з головного офісу.

Відео дня

"Це цілком нормальна практика. Схоже, що в інвестиційну привабливість нафтогазових проектів в Росії вони більше не вірять", – зазначає Дашьян.

Крім того, на рішення частково вплинули санкції. Forbes посилається на співробітника Total, який підтверджує цю версію. За його словами, у компанії розраховували на використання європейських і американських технологій, але санкції не дали цього зробити.

Після продажу Зарубежнефть з пакетом у 40% стала оператором проекту.

Хар'яга був першим російським проектом французької компанії і єдиний нафтовий. Тому Total довгий час намагалася зберігати статус оператора, побоюючись втрати накопичені компетенцій.

До продажу своєї частки компанія була найбільшим інвестором в Росію серед нафтогазових мейджорів. У неї залишилися проекти з Новатек – Термокарстовое газове родовище і Ямал-СПГ.

Показати ще новини
Радіо NV
X