Франція може втратити лідерські позиції в рейтингу виробників вина через дощі

24 жовтня 2016, 15:49
Неврожай винограду у Франції через тривалі дощі може призвести до втрати країною другого місця з виробництва вина в Європі, мовиться в доповіді Європейської комісії (ЄК)

В результаті Франція може поступитися другим місцем з виробництва вина Іспанії, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з прогнозом, виноробство у Франції скоротиться на 10% порівняно з 2015 роком - до 42,9 млн гектолітрів, що на 6% менше середнього п'ятирічного показника.

Відео дня

Менше вина зробить і Італія, але зниження буде незначним, всього 2%, і становитиме приблизно 50 млн гектолітрів.

Разом з тим Іспанія на 1% перевищить торішній рівень і вийде на другу позицію рейтингу.

У сусідній Португалії в цьому році через погоду виробництво вина впаде на 20%, але країна, ймовірно, зможе утримати п'яте місце серед провідних виноробних держав Європи.

Втрати виноробів Словаччини, Чехії, Австрії та Словенії також перевищать 20%.

У доповіді наголошується, що єдиною країною, яка зуміла в 2016 році суттєво збільшити збір винограду і його переробку стала Румунія. Тут виробництво вина в порівнянні з минулим роком зросте на 28%.

Автори доповіді припускають, що якщо румунські господарства будуть і далі розвиватися такими темпами, то через два-три роки країна увійде в п'ятірку європейських лідерів, потіснивши Португалію.

В цілому європейські вина врожаю 2016 року обіцяють бути якісними, але їх буде менше звичайного - обсяги виробництва скоротяться на 4% менше показника минулого року.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X