Формулу розрахунку еталонної нафти марки Brent змінять вперше за десятиліття

20 лютого 2017, 18:42
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
S&P Global Platts вперше за десятиліття розширить список сортів нафти, що використовуються для розрахунку ціни Brent

Як пише oilnews, до чотирьох існуючих – Brent, Forties, Oseberg і Ekofisk (BFOE) – додасться нафта з родовища Troll, оператором якого є норвезька компанія Statoil.

У повідомленні Platts сказано, що постачання нафти з Troll будуть включені в дані Brent з 1 січня 2018 року. Для контрактів Cash BFOE оцінки будуть публікуватися з 1 вересня 2017 року, для Dated Brent – з 1 грудня.

Відео дня

Platts нагадує, що на тлі зниження видобутку на самому родовищі Brent у 2002 році були додані марки Forties і Oseberg, у 2007 році – Ekofisk. В даний час видобуток в Північному морі стабілізувалася, проте надалі агентство очікує зниження її обсягів на цих чотирьох родовищах, передає Angi.

Вже більше року Platts розглядав заходи щодо захисту марки Brent як еталона нафтового ринку від наслідків скорочення видобутку в Північному морі. З метою підвищення ліквідності Brent вивчалися різні варіанти додавання нових сортів, у тому числі російської Urals.

Контракти на Brent використовуються трейдерами та нафтовиробниками в якості маркера вартості двох третин фізичної нафти, що обертається на світових ринках. Крім того, до них прив'язані ф'ючерси, опціони та інші деривативи на мільярди доларів.

Нагадаємо, що компанія Royal Dutch Sheell оголосила про початок слухань по вивіду з експлуатації родовища Brent, що дав ім'я одного з світових еталонів нафти. Консервація родовища готується вже більше 10 років у зв'язку із скороченням видобутку на розташованих тут свердловинах. На думку аналітиків, це може призвести до зміцнення позиції локальних бэнчмарків WTI, Dubai, Urals та ін.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X