Заводи закриють, співробітників звільнять. Ford відмовився від випуску легкових автомобілів в Росії

27 березня 2019, 14:51

Американська компанія Ford припинить виробництво легкових автомобілів в Росії до кінця червня 2019 року.

Про це йдеться в прес-релізі спільного підприємства (СП) Ford Sollers, повідомляє ТАСС.

Ford і Sollers досягли угоди про його реструктуризацію.

"Реструктуризація бізнесу передбачає завершення виробництва легкових автомобілів до кінця червня 2019 року з послідовним закриттям двох автомобільних заводів Ford Sollers в Набережних Челнах і Всеволожську, а також заводу двигунів в ОЕЗ Алабуга (місто Єлабуга)", - відзначили в СП.

Відео дня

У компанії додали, що це призведе до значного скорочення штату співробітників. Воно буде проводитися, в першу чергу, за програмою добровільного звільнення з виплатою додаткових компенсацій, розміри яких озвучать в квітні.

СП Ford Sollers виконає всі зобов'язання з гарантійного ремонту та сервісного обслуговування легкових автомобілів.

Коммерсант пише, що Ford в Росії буде присутній тільки в сегменті легких комерційних автомобілів (LCV). За інформацією видання, в подальшому можливий і повний вихід Ford з Росії. Щоб залишити якесь виробництво в Росії, концерну потрібен спецінвестконтракт (СПІК), який вона підписувати не має наміру. Цю інформацію виданню підтвердив віце-прем'єр РФ Дмитро Козак.

"Ford на СПІК не претендує. Ford має проблеми зі збутом продукції і прийняв рішення не продовжувати самостійний бізнес в Росії. Вони зосередяться на розвитку в сегменті легких комерційних автомобілів, де у них вже є успішний і високолокалізованний продукт - Ford Transit. А керувати цим бізнесом буде їх російський партнер - група Sollers, яка отримає контрольний пакет в СП Ford Sollers в результаті його реструктуризації. Ми зараз обговорюємо з Sollers укладення СПІК з виробництва Ford Transit на базі автозаводу в Єлабузі і з його подальшої локалізаціі в Росії, думаю, що такий СПІК може бути укладений у найближчі два місяці", - зазначив він.

Спільне підприємство Ford Sollers утворено в жовтні 2011 року Ford Motor Company і Sollers за рівної участі сторін. Підприємство випускає Ford Focus і Ford Mondeo у Всеволожську (Ленінградська область), Ford Fiesta і Ford Ecosport в Набережних Челнах, а також Ford Kuga, Ford Explorer і Ford Transit в Єлабузі (Татарстан).

Раніше повідомлялося, що Skoda відмовилася будувати автозавод в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X