Ford може відмовитися від випуску легкових автомобілів у Росії

26 березня 2019, 09:40

Ford може зупинити виробництво та імпорт легкових автомобілів у Росії вже влітку 2019 року

Компанія Ford може відмовитися від імпорту і випуску легкових автомобілів у Росії і залишитися тільки в сегменті легких комерційних автомобілів (LCV), про це повідомляє Коммерсант.

Відео дня

За даними видання, спільне підприємство Ford Sollers за участю уряду РФ веде переговори з потенційними покупцями активів компанії.

У Sollers відзначили, що близькі до фіналізації рішень по реструктуризації.

"Вибір варіантів ведеться виходячи з максимальної ефективності бізнес-моделі. Мінпромторг і уряд знають про плани компанії і надають підтримку в реалізації", - відзначили в компанії. Йдеться про реорганізацію в рамках нової стратегії Ford, при якій планується вийти з найменш прибуткових сегментів, рішення очікується в другому кварталі.

Базовий варіант передбачає зупинку виробництва і імпорту легкових автомобілів Ford вже влітку поточного року - компанія залишить тільки LCV. Офіційно жодні терміни дилерам не називалася, але, як зазначає видання, мова йде про червень-липень. Зокрема,  йдеться про закриття або можливий продаж майданчиків у Всеволожську та Набережних Челнах, тоді як майданчик в Єлабузі може бути збережений для випуску LCV. У Єлабузі також збережеться випуск Ford Explorer і Kuga.

Також можливий відхід Ford з Росії за прикладом іншого американського автовиробника - General Motors. На користь такого варіанту говорить відсутність інтересу Ford Sollers до спецінвестконтрактів (СПІК). За пропозицією віце-прем'єра РФ Дмитра Козака, всі концерни повинні підписати СПІК до липня, щоб отримати доступ до промсубсідій, без них виробництво в Росії буде нерентабельним. За даними видання, заявка на СПІК СП Ford Sollers була готова ще у 2018 році, але наразі робота по ній не ведеться, і при повній відмові від виробництва легкових моделей переглянути фінансову модель СПІК в такі короткі терміни навіть за бажання компанії буде проблематично.

Спільне підприємство Ford Sollers утворено в жовтні 2011 року Ford Motor Company і Sollers за рівної участі сторін. Підприємство випускає Ford Focus і Ford Mondeo у Всеволожську (Ленінградська область), Ford Fiesta і Ford Ecosport в Набережних Челнах, а також Ford Kuga, Ford Explorer і Ford Transit в Єлабузі (Татарстан).

Раніше повідомлялося, що Skoda відмовилася будувати автозавод в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X