Фонду держмайна відмовили в арешті майна Укртелекому

20 лютого 2018, 18:26

Вищий господарський суд відмовив Фонду державного майна (ФДМ) в арешті всього майна телекомунікаційної компанії Укртелеком.

Про це суддя заявив на початку засідання, передають Українські Новини.

Крім того, суд переніс розгляд касації у справі про розірвання договору купівлі-продажу Укртелекому між компанією ЄС і ФДМ.

Відео дня

Перерву в судовому засіданні оголошено до 15 березня.


Укртелеком - монополіст на українському ринку фіксованого зв'язку. Також компанія є найбільшим у країні інтернет-провайдером. У першому півріччі 2017 року компанія отримала чистий прибуток 355,3 млн грн, а її чистий дохід склав 3,154 млрд грн.


Нагадаємо, у 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів - компанії ЕСУ, яким володіла австрійська компанія EPIC. Новий власник найбільшого фіксованого оператора заплатив за 92,8% акцій номінальну ціну, 10,6 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендера.

19 жовтня 2017 року господарський суд Києва виніс рішення про розірвання приватизаційного договору між Фондом державного майна України і ЕСУ (дочірня компанія СКМ, власник 92,79% акцій оператора) по Укртелекому.

ЕСУ подала апеляцію на це рішення і підкреслила, що комісія ФДМ неодноразово перевіряла і підтверджувала виконання відповідних приватизаційних зобов'язань, за винятком останньої перевірки, яка відбулася з помітним порушенням термінів (з травня 2016 року по лютий 2017 року).

У свою чергу, глава ФДМ Віталій Трубаров заявив, що за підсумками перевірки у лютому 2017 року був встановлено невиконання інвестиційного плану, який передбачав внесення протягом п'яти років коштів у сумі не менше $450 млн.

Крім того, 14 листопада Вищий господарський суд визнав законним арешт 92,8% акцій Укртелекому за позовом Державного експортно-імпортного банку (Укрексімбанк).

22 грудня ФДМ звернувся до суду з проханням почати примусове повернення Укртелекому у власність держави.

Київський апеляційний господарський суд Києва 12 грудня 2017 року відхилив апеляційну скаргу компанії ЕСУ на рішення суду нижчої інстанції, прийняте за позовом Фонду держмайна, про розірвання укладеного в березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу договору купівлі-продажу 92,7% Укртелекому.

Зазначимо, що народний депутат Сергій Лещенко провів розслідування і встановив, що до приватизації Укртелекому мали відношення Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін.

Показати ще новини
Радіо NV
X