Виплатять 12 млн євро. Німецький фонд, який фінансував будівництво Північного потоку-2, хоче розірвати зв’язки з трубопроводом — ЗМІ

18 липня, 10:26
Газопровід Північний потік-2 не було введено в дію через вторгнення Росії в Україну (Фото:Максим Шеметов / Reuters)

Газопровід Північний потік-2 не було введено в дію через вторгнення Росії в Україну (Фото:Максим Шеметов / Reuters)

Німецький фонд, який фінансував будівництво трубопроводу Північний потік-2, хоче розірвати всі свої зв’язки з проєктом.

Німецький громадський фонд, створений для допомоги російському Газпрому в завершенні будівництва газопроводу Північний потік — 2, хоче виплатити 12 млн євро, щоб закрити свої зобов'язання перед дочірньою компанією Nord Stream AG.

Відео дня

Про це пише Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ.

Зазначається, що з урахуванням санкцій ЄС проти Росії поки що незрозуміло, чи зможе фонд провести необхідні фінансові транзакції.

За словами голови фонду Ервіна Селерінга, організація хоче розірвати усі зв'язки із Північним потоком-2. Фонд хоче виплатити 12 млн євро своїх зобов'язань зареєстрованій у Швейцарії компанії Nord Stream 2 AG, яка завершила прокладання газопроводу Балтійським морем минулого року.

При цьому близько 10 млн євро із загального бюджету надійшли від продажу обладнання та матеріалів, які свого часу профінансували Північний поток -2. Також фонд відшкодує 2 млн євро всіляких передоплат.

Фонд був створений у 2021 році на пожертвування у розмірі 20 млн євро від Nord Stream 2 AG та 200 000 євро від уряду землі Мекленбург-Передня Померанія. Він мав комерційний підрозділ для купівлі та володіння активами, необхідними для завершення проекту.

У лютому Німеччина зупинила запуск трубопровід вартістю $11 млрд після того, як відносини з Москвою зіпсувалися перед вторгненням Росії до України.

Після цього оголосили про ліквідацію фонду.

Нагадаємо, що на початку березня у ЗМІ з'явилися повідомлення, що оператор проєкту Північний потік-2 компанія Nord Stream 2 AG подала заяву про банкрутство. Однак у «дочці» Газпрому спростували ці повідомлення.

У червні повідомлялося, що Міністерство економіки Німеччини розглядає план націоналізації частини газопроводу Північний потік-2, який проходить у внутрішніх водах та територією країни.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X