Фонд гарантування завершив ліквідацію двох банків

6 квітня 2018, 15:32

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) завершив процедуру ліквідації Ерде Банку. Крім того, Фонд також ліквідував банк Таврика.

Про це йдеться в повідомленні ФГВФО від 6 квітня.

"Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Ерде Банк було складено ліквідаційний баланс та подано документи для проведення державної реєстрації припинення банку як юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", - цдеться в повідомленні.

Відео дня

Аналогічне повідомлення стосується також банку Тарврика. Разом з тим, Фонд зазначив, що "через застосовані акціонерами "схеми", активів банку не вистачило навіть на повернення виплаченого Фондом гарантованого відшкодування".

Раніше повідомлялося, що колишній очільник банку Таврика отримав 5 років умовно за службову недбалість.


Національний банк України 20 березня 2013 року вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати банк Таврика. Процедура ліквідації повинна була завершитися через рік, однак пізніше була неодноразово продовжена.

Згідно з даними НБУ, станом на 1 січня 2013 року по розміру загальних активів (2,6 млрд грн) Таврика займав 60-е місце серед 175 банків, що діяли на той момент.


Ерде Банк створений у грудні 2006 року, входив до складу корпорації UBG, заснованої у 2005 році депутатом Русланом Демчаком (фракція партії Блок Петра Порошенка). Станом на 1 жовтня 2012 року мажоритарним акціонером банку була Народна фінансово-страхова компанія Добробут, що входить в UBG, - 54,3% акцій.

За даними Нацбанку, на 1 липня 2012 року за розміром загальних активів (2,6 млрд грн) банк займав 64-е місце серед 176 банків, що діяли в країні.

Показати ще новини
Радіо NV
X