Фонд гарантування почав ліквідацію банку Клименка

19 червня 2018, 18:10

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) почав процедуру ліквідації банку Юнисон, який, за даними ЗМІ, контролювався сім'єю екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка.

Про це повідомили у прес-службі відомства.

Процедура ліквідації триватиме два роки - до 18 червня 2020 року. Ліквідатором банку призначено Андрія Федорченко.

Крім того, 18 червня цього року правління Національного банку України прийняло рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.

Відео дня

Також зазначається, що вимоги кредиторів банку приймаються протягом 30 днів з дня опублікування оголошення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку. Задоволення вимог кредиторів буде здійснюватися за рахунок коштів, отриманих в результаті ліквідації та реалізації майна (активів) банку.

Нагадаємо, що у кінці квітня 2016 року Національний банк України відніс банк Юнисон до категорії неплатоспроможних у зв'язку з непрозорою структурою власності.

Тимчасова адміністрація була введена в банк Юнисон 28 квітня 2016 року. Причиною такого рішення стала непрозора структура власності фінустанови.

Акціонери банку тоді заявили, що не визнають претензії НБУ і будуть відстоювати свою позицію і права в судовому порядку, і неодноразово через суд забороняли ФГВФО починати ліквідацію фінустанови.

Пізніше Фонд розповідав, як йому заважають ліквідувати банк Юнисон. Останній раз це зробив Ржищівський міський суд Київської області.

Вищий адміністративний суд України ще 14 лютого 2017 року підтвердив правомірність рішення Національного банку про віднесення Банку Юнисон до категорії неплатоспроможних.

Також повідомлялося, що екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко через офшорні компанії легалізував $788 млн. Так, військовий прокурор Анатолій Матіос пізніше заявляв, що вкрадені через злочинні схеми по податковим майданчикам державні кошти в сумі понад $788 млн були легалізовані Клименко і його співучасниками в європейських банках і перераховані на рахунки групи компаній Юнисон, медіа-холдингу Вести і двох компаній з управління активами, власниками яких була сім'я Клименко і які обслуговували сім'ю Януковича.

Показати ще новини
Радіо NV
X