Фонд гарантування назвав розмір збитків від банкрутства Дельта Банку

22 січня 2018, 18:27

Орієнтовна сума втрат кредиторів в результаті доведення до банкрутства Дельта Банку складе не менше 24,5 млрд грн, за попередніми оцінками.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

"Оціночна вартість активів банку становить 29,2 млрд грн, або третину балансової вартості - 94,27 млрд грн, тоді як зобов'язання банку, відповідно до реєстру акцептованих вимог кредиторів, - 53,77 млрд грн", - зазначено в повідомленні.

Відео дня

За даними ФГВФО, невідповідність активів Дельта Банку за їхню реальну вартість обумовлено зловживаннями акціонерів і топ-менеджменту. Зокрема, уповноважена особа Фонду гарантування виявило факти, які можуть свідчити про шахрайство колишніх акціонерів і топ-менеджерів з метою отримання рефінансування.

"Встановлено, що в забезпечення рефінансування передавався один і той же кредитний портфель, хоча в кожному з відповідних угод стверджувалося, що ця застава вільний від обтяжень. Крім того, спотворювалися відомості про якісні характеристики цієї застави: ховалися прострочення, вказувалися невірні терміни погашення", - відзначається в повідомленні.

Таким чином, частина кредитів рефінансування, виданих під заставу такого кредитного портфеля, фактично була незабезпеченої. Сума збитків від такої діяльності для держави та НБУ оцінюється більш ніж в 900 млн грн.

Фонд також виявив факти систематичної фальсифікації в банку документів і звітності.

"При формуванні власником істотної участі статутного капіталу Дельта Банку використовувалися кошти, отримані в результаті проведення операцій з використанням сфальсифікованих SWIFT-повідомлень (фіктивні кошти). Крім цього, статутний капітал банку збільшувався за рахунок проведення циклічних операцій, в тому числі, з тимчасово залученими ресурсами, що призвело до невідповідності зареєстрованого капіталу реально внесеним коштам ", - стверджує ФГВФО.

Інші випадки фальсифікації SWIFT-повідомлень та операцій з фіктивними коштами виявлені при здійсненні розрахунків, касових операцій, в результаті яких фіктивні безготівкові кошти обмінювалися на реальні гроші, а також при здійсненні прихованого кредитування окремих контрагентів, в тому числі нерезидентів. Такі операції кредитування проводилися з порушенням валютного законодавства, без сплати відсотків за користування грошовими коштами, а в деяких випадках - без наміру повернення реальних грошових коштів.

Фонд також відзначає систематичне спотворення банком даних бухгалтерського обліку і пруденциальной звітності.

"Нормативи розраховувалися на підставі неправдивих даних обліку, які враховували фактично неіснуючі кошти, не відображали обтяження реальних коштів банку на кореспондентських рахунках в іноземних банках і т. П. Це призвело до системного і тривалого приховування неналежного фінансового стану банку, до безпідставного притягнення кредитів рефінансування", - повідомив ФГВФО.

Загальна сума шахрайських операцій, що проводяться з використанням сфальсифікованих документів, становить $2,6 млрд, або 74,5 млрд грн станом на 18 січня 2018 року.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Фонд також виявив, що посадові особи Дельта Банку самостійно збільшували ліміти по кредитних картах клієнтів, отримували кредитні кошти з карток клієнтів без їхнього відома і згоди. В результаті були виведені кошти на суму близько 4,5 млрд грн.

Нагадаємо, Дельта Банк був віднесений до категорії неплатоспроможних 2 березня 2015 року, а2 жовтня 2015 по пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб НБУ прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації даного банку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X