Фонд гарантування вкладів озвучив суму, якої йому не вистачає

27 травня 2016, 15:41
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) просить у Міністерства фінансів виділити їм 10 млрд грн

Про це в ефірі радіо Вести повідомив заступник директора – розпорядника фонду Андрій Кияк.

"Чи буде це кредит або якась інша фінансова допомога, але звернення ФГВФО Мінфін за фінансуванням у другому півріччі буде. Ця сума становитиме не менше 10 млрд грн", – повідомив Кияк.

Відео дня

Він також додав, що 70% активів банків-банкрутів, якими управляє фонд, є заставами в Національному банку України (НБУ). За його словами, оціночна вартість приблизно 80 млрд грн.

Кияк зазначив, що фонд кілька разів пропонував регулятору реалізувати право заставоутримувача і взяти цю заставу на баланс згідно із законом. Однак там відмовили, заявив Кияк.

Він вважає, що через неможливысть реалізувати хороші (високоприбуткові) активи, ФГВФО стикається з ситуацією повної зупинки по поверненню грошей, як для самого ФГВФО, так і для вкладників 4, 5, 6 та інших груп.

"Це довга дискусія між Фондом і національним банком україни в особі пана Будника. Оскільки департамент ризиків НБУ готує матеріали для погодження, а фактично неузгодження, і так як з 1 березня він припинив будь-яке узгодження застав на продаж. Про що може йтися в такій ситуації?" – підкреслив Кияк.

Крім того він нагадав, що згідно з профільним законом, фонд повинен продавати активи за найбільш вигідною ціною і як можна швидше.

Показати ще новини
Радіо НВ
X