Фонд гарантування виявив махінації в Радикал Банку напередодні банкрутства

20 вересня 2017, 14:22
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) заявив про встановлення фактів умисного втручання в роботу операційної системи Радикал Банку напередодні визнання його неплатоспроможним

Про це повідомили в прес-службі ФГВФО.

"Напередодні введення тимчасової адміністрації в Радикал Банку 9 липня 2015 року кошти фізичних осіб в межах гарантованої суми "надходили" на рахунку ще до моменту їх відкриття. Відповідні операції з розміщення коштів реєструвалися в робочий час до 18:00, але рахунки таким вкладникам було відкрито тільки вночі. Це свідчить про навмисне втручання в роботу операційної системи банку АБС Б2 ", - зазначили у фонді.

Встановлено, що за журналом рахунків фізосіб за день до введення тимчасової адміністрації відкрили 503 поточні рахунки, або майже стільки ж, скільки за попередні півроку роботи банку, а зобов'язання за поточними рахунками фізичних осіб за даними оборотно-сальдового балансу зросли в 7,3 рази - до 95 млн грн.

"Такі дії були спрямовані на документальне оформлення підстав для отримання гарантованих виплат від Фонду гарантування. Проводилось дроблення вкладів фізосіб і перерозподіл коштів з рахунків юридичних осіб на рахунки фізичних осіб", - додали у фонді.

Пізніше ФГВФО визнав ці угоди нікчемними, проте зазначені факти не взяв до уваги Києво-Святошинський районний суд, який задовольнив спільний позов 159 фізосіб, які оформили "вклади" за вказаною схемою.

Відео дня

У зв'язку з цим, відомство подало апеляційну скаргу на рішення суду і чекає її розгляду 26 вересня.

Нагадаємо, 9 липня Національний банк України відніс до категорії неплатоспроможних Радикал Банк.

Також напередодні в НБУ відзначили, що власником Радикала є співвласник товариства з обмеженою відповідальністю Промислова інноваційна компанія Максим Шпак.

Радикал Банк заснований в 2010 році. За даними НБУ на 11 червня 2015 року, Шпак опосередковано володів 71% акцій банку.

Згідно з даними НБУ, на початок квітня 2015 року з розміром загальних активів Радикал Банк займав 64-е місце (1,673 млрд грн) серед 133 банків, що діяли в країні.

Показати ще новини
Радіо NV
X