Фонд держмайна почав шукати радників з приватизації Центренерго

21 січня 2020, 10:55

Глава Фонду держмайна (ФДМ) України Дмитро Сенниченко видав наказ про створення конкурсної комісії з відбору радників з приватизації Центренерго.

Про це повідомляється на сайті ФДМ.

«Інвестиційні радники вже працюють з 5 об'єктами великої приватизації, і  Фонд державного майна України розпочав процедури відбору радників з приватизації для Центренерго. У лютому будуть запущені процедури  підготовки до приватизації ряду наступних об'єктів великої приватизації. З метою детального аналізу стану справ в компанії за результатами 2019  року Фонд держмайна також залучає аудиторську компанію з бездоганною репутацію», – заявив Сенниченко.

Відео дня

У ФДМ нагадали, що недавно відомство змінило членів наглядової ради Центренерго і оголосило конкурс на посаду голови компанії.

У коментарі Інтерфакс-Україна Сенниченко розповів, що розраховує на проведення конкурсу з відбору радника в першій половині цього року. За його словами, конкурс з продажу держпакету Центренерго може пройти в кінці цього - на початку наступного року.

До складу Центренерго входять три ТЕС: Вуглегірська (Донецька область), Зміївська (Харківська область) і Трипільська (Київська область), сумарна проектна потужність яких становить 7 660 МВт, це близько 14% від загальної встановленої потужності України. 78,23% акцій компанії належить державі в особі ФДМУ. У січні-вересні 2019 року Центренерго отримало чистий збиток у розмірі 1,5 млрд грн проти 489,5 млн грн чистого прибутку за аналогічний період минулого року.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук на нараді в ФДМ в листопаді доручив Сенниченко найближчим часом затвердити радника з приватизації Центренерго і до 1 квітня 2020 роки продати один об'єкт «великої» приватизації, а також почати підготовку до приватизації ще п'яти великих держкомпаній.

Раніше Сенниченко заявляв, що не бачить перспектив приватизації Центренерго в 2020 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X