Фонд держмайна вимагає забрати Укртелеком у Ахметова
Про це повідомила прес-служба ФДМ.
"Фонд державного майна України подав до Господарського суду міста Києва позовну заяву до ТОВ ЕСУ, ПАТ Державний експортно-імпортний банк України про розірвання договору купівлі-продажу ВАТ Укртелеком та стягнення пені в розмірі 2,17 млрд грн", - йдеться в повідомленні.
- Читайте також: Ахметов розплатиться Укртелекомом за борги перед державою
Як наголошується, підставою для звернення з відповідною позовною заявою стало невиконання умов, передбачених Договором купівлі-продажу пакету акцій ВАТ Укртелеком, укладеним між Фондом державного майна та ТОВ ЕСУ, і Концепції післяприватизаційного розвитку ВАТ Укртелеком, яка є невід'ємною частиною Договору. На приватизаційному конкурсі в 2011 році було продано 92,791% статутного капіталу ВАТ Укртелеком.
- Читайте також: У Ахметова вимагають $760 млн за Укртелеком – ЗМІ
За інформацією офіційного веб-сайту Судова влада, за результатами автоматизованого розподілу призначений складу суду в особі судді Пінчука. В. І.
Нагадаємо, що в квітні генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури про накладення арешту на акції Укртелекому та Тримоб.
Нагадаємо, в 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів – ТОВ ЕСУ, яким володіла австрійська компанія EPIC. Новий власник найбільшого оператора фіксованого заплатив за 92,79% акцій номінальну ціну, 10,575 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендеру. Народний депутат Сергій Лещенко провів розслідування і встановив, що до приватизації Укртелекому мали відношення Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін.
Згідно приватизаційними умовами, новий власник Укртелекому повинен був залучити інвестиції, а також створити і безкоштовно передати державі систему спеціального зв'язку для урядових потреб. Оператор відзвітував, що все збудував. Однак Держслужба спецзв'язку і захисту інформації неодноразово заявляла, що не може прийняти на баланс урядову мережу, не відокремлену від комерційної.