Фонд держмайна вимагає забрати Укртелеком у Ахметова

16 травня 2017, 15:10
Фонд державного майна України (ФДМ) звернувся до суду з позовом про розірвання договору купівлі-продажу акцій Укртелекому від 2011 року

Про це повідомила прес-служба ФДМ.

"Фонд державного майна України подав до Господарського суду міста Києва позовну заяву до ТОВ ЕСУ, ПАТ Державний експортно-імпортний банк України про розірвання договору купівлі-продажу ВАТ Укртелеком та стягнення пені в розмірі 2,17 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Як наголошується, підставою для звернення з відповідною позовною заявою стало невиконання умов, передбачених Договором купівлі-продажу пакету акцій ВАТ Укртелеком, укладеним між Фондом державного майна та ТОВ ЕСУ, і Концепції післяприватизаційного розвитку ВАТ Укртелеком, яка є невід'ємною частиною Договору. На приватизаційному конкурсі в 2011 році було продано 92,791% статутного капіталу ВАТ Укртелеком.

За інформацією офіційного веб-сайту Судова влада, за результатами автоматизованого розподілу призначений складу суду в особі судді Пінчука. В. І.

Нагадаємо, що в квітні генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури про накладення арешту на акції Укртелекому та Тримоб.

Нагадаємо, в 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів – ТОВ ЕСУ, яким володіла австрійська компанія EPIC. Новий власник найбільшого оператора фіксованого заплатив за 92,79% акцій номінальну ціну, 10,575 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендеру. Народний депутат Сергій Лещенко провів розслідування і встановив, що до приватизації Укртелекому мали відношення Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін.

Згідно приватизаційними умовами, новий власник Укртелекому повинен був залучити інвестиції, а також створити і безкоштовно передати державі систему спеціального зв'язку для урядових потреб. Оператор відзвітував, що все збудував. Однак Держслужба спецзв'язку і захисту інформації неодноразово заявляла, що не може прийняти на баланс урядову мережу, не відокремлену від комерційної.

Показати ще новини
Радіо NV
X