Фонд держмайна передумав продавати низку великих держкомпаній

2 квітня 2018, 15:26

Фонд держмайна України (ФДМ) виключив з переліку об'єктів для приватизації низку великих підприємств.

Про це передає Інтерфакс-Україна.

У нових списках у порівнянні з затвердженими в кінці 2017 року немає 75,2% акцій Турбоатому, 51% акцій Запорізького титано-магнієвого комбінату, 50% - Азовмаша, 40% - Світ ласощів.

Відео дня

Відзначається, що з чотирьох ТЕЦ, які планували продати - Криворізької, Миколаївської, Дніпровської і Херсонської - залишили тільки Миколаївську.

У той же час в список включені блокпакети по 25% акцій Нафтохіміка Прикарпаття і нафтопереробного комплексу Галичина, а також 100% України туристичної, 76,8% акцій Херсонського бавовняного комбінату.

В оновленому переліку в групі найбільших об'єктів, що підлягають приватизації в поточному році, залишилося тільки чотири позиції: 99,6% акцій Одеського припортового заводу (ОПЗ), 99,9% - Сумихімпрому, 68% - Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату і 78,3% - Центренерго.

За умови схвалення урядом умов продажу виставляння перших трьох на конкурс заплановано на травень, Центренерго - на червень.

Як пояснили у ФДМ, скорочення списку об'єктів для приватизації пов'язане з тим, що лише зазначені об'єкти підпадають під перехідні положення нового закону.

У Фонді пояснили, що додатковий список об'єктів з активами понад 250 млн грн для продажу в цьому році буде затверджений урядом.

Раніше повідомлялося, що Кабмін вирішив взяти в борг ще 14 млрд грн через зрив приватизації в 2017 році. На 2018 рік заплановано отримати 21,3 млрд грн від приватизації.

У 2018 році Фонд держмайна запланував продаж близько 200 підприємств і з різних областей: транспортні, хімічні, машинобудівні, сільськогосподарські, вугільні та ін. Пізніше повідомлялося, що ФДМУ почав підготовку до конкурсів з продажу 20 великих підприємств.

Відзначимо, що 18 січня Верховна Рада прийняла закон № 7066 Про приватизацію державного та комунального майна.

Законопроект передбачає спрощення градації об'єктів приватизації - залишається тільки мала і велика з вартістю активів понад 250 млн грн.

Перелік об'єктів великої приватизації має затверджувати Кабмін за поданням Фонду державного майна України. Контроль здійснюватиме Спеціальна контрольна комісія ВР з питань приватизації.

Законопроект також розширює перелік об'єктів, які не можна приватизувати - до них віднесли державні медустанови і установи освіти.

Президент України Петро Порошенко 2 березня підписав закон Про приватизацію державного та комунального майна.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X