Фонд держмайна може створити фонд із зовнішнім управлінням

5 липня 2016, 19:26
95
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Білоус впевнений, що реалізація зазначеної ідеї допоможе частково відновити фондовий ринок в країні

Фото: УНІАН

Фонд державного майна (ФДМ) розглядає питання створення фонду з зовнішнім керуючим, в який можуть внести міноритарні пакети акцій енергокомпаній, повідомляє Інтерфакс-Україна

"Ми разом з американцями і комісією з цінних паперів зараз дуже щільно вивчаємо досвід Румунії, яка створила фонд і найняла зовнішнього керуючого управляти міноритарними і контрольними частками певних великих підприємств", – повідомив голова фонду Ігор Білоус.

На його думку, зовнішнього керуючого краще буде залучити за результатами тендеру між найбільшими світовими asset management.

Поки що над ідеєю працюють у ФДМ спільно з Нацкомісією з цінних паперів і фондових ринках, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та американськими фахівцями з цінних паперів.

У зв'язку з цим у фонді знизили активність в частині виставлення на продаж блок-пакетів акцій енергогенеруючих і енергопостачальних компаній.

Білоус додав, що продаж блок-пакетів акцій ДТЕК Західенерго, ДТЕК Дніпроенерго, Донбасенерго, ДТЕК Дніпрообленерго, Одесаобленерго та інших не принесе країні значних коштів, так як до цих активів зараз мало інтересу з боку інвесторів.

"Якщо я виставлю зараз 25%, що ми візьмемо, розумієте? Позбутися просто за щось, за копійки можна, але з точки зору державницької позиції, напевно, це неправильно", – зазначив він.

Білоус упевнений, що реалізація цієї ідеї допоможе частково відновити фондовий ринок в країні. "Крім того, у нас пенсійна реформа, яка є, кудись ж треба інвестувати", – повідомив глава ФДМ.

У приклад він поставив Румунію, де схожий проект був успішним. Там керуючим фондом Fondul Proprietatea, який заснували в 2005 році, є Franklin Templeton Investments, під управлінням якого перебувають активи обсягом близько $740 млрд.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Забой. Життя та смерть донбаського журналу українською, який знищили більшовики
Мистецтво

Вчора, 10:58

article_img
Три сестри і зомбі. 5 кращих перекладів класики
Політика

Вчора, 15:43

article_img
Вибори по-східному. Як Геннадій Кернес робить з Харкова електоральний анклав для Порошенка

Головне

Країни

Вчора, 11:21

article_img
На гірськолижному курорті Куршевель спалахнула пожежа: загинуло двоє людей
Події

Вчора, 20:51

article_img
Знову: в потязі під депутатом зламалася полиця
Геополітика

Вчора, 22:28

article_img
Засновник економічного форуму у Давосі прокоментував cкасування візиту Трампа