Фонд держмайна може створити фонд із зовнішнім управлінням

5 липня 2016, 19:26
Фонд державного майна (ФДМ) розглядає питання створення фонду з зовнішнім керуючим, в який можуть внести міноритарні пакети акцій енергокомпаній, повідомляє Інтерфакс-Україна

"Ми разом з американцями і комісією з цінних паперів зараз дуже щільно вивчаємо досвід Румунії, яка створила фонд і найняла зовнішнього керуючого управляти міноритарними і контрольними частками певних великих підприємств", – повідомив голова фонду Ігор Білоус.

Відео дня

На його думку, зовнішнього керуючого краще буде залучити за результатами тендеру між найбільшими світовими asset management.

Поки що над ідеєю працюють у ФДМ спільно з Нацкомісією з цінних паперів і фондових ринках, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та американськими фахівцями з цінних паперів.

У зв'язку з цим у фонді знизили активність в частині виставлення на продаж блок-пакетів акцій енергогенеруючих і енергопостачальних компаній.

Білоус додав, що продаж блок-пакетів акцій ДТЕК Західенерго, ДТЕК Дніпроенерго, Донбасенерго, ДТЕК Дніпрообленерго, Одесаобленерго та інших не принесе країні значних коштів, так як до цих активів зараз мало інтересу з боку інвесторів.

"Якщо я виставлю зараз 25%, що ми візьмемо, розумієте? Позбутися просто за щось, за копійки можна, але з точки зору державницької позиції, напевно, це неправильно", – зазначив він.

Білоус упевнений, що реалізація цієї ідеї допоможе частково відновити фондовий ринок в країні. "Крім того, у нас пенсійна реформа, яка є, кудись ж треба інвестувати", – повідомив глава ФДМ.

У приклад він поставив Румунію, де схожий проект був успішним. Там керуючим фондом Fondul Proprietatea, який заснували в 2005 році, є Franklin Templeton Investments, під управлінням якого перебувають активи обсягом близько $740 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X