Fitch присвоїло рейтинг компанії Ахметова у відновлюваній енергетиці

9 липня 2018, 12:03

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings присвоїло DTEK Renewables BV - холдинговій компанії, що консолідує активи ДПЕК у відновлюваній енергетиці - довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валюті B- з прогнозом "стабільний".

Про це повідомило агентство, передає Інтерфакс-Україна.


У портфель DTEK Renewables BV входять діючі Ботієвська вітрова електростанція (200 МВт) і Трифанівська СЕС (10 МВт). На стадії будівництва знаходяться ще два проекти - Нікопольська СЕС (200 МВт) і перша черга Приморської ВЕС (100 МВт). Компанія планує збільшити портфель проектів майже в п'ять разів до 2020 року - до 1 ГВт, які приблизно порівну будуть розподілені між ВЕС і СЕС.

Відео дня


Так, рейтинг підкріплений підтримуючою нормативною базою для виробництва відновлюваної енергії, високоприбутковими операціями і очікуванням того, що прогнозоване збільшення кредитного плеча буде помірним після введення всіх активів в експлуатацію.

Одночасно Fitch вказує, що рейтинг обмежується відсутністю юридичної "огорожі" бізнесу в більшій групі, невеликими розмірами компанії в порівнянні з іншими оціненими європейськими компаніями в цій сфері, а також валютним ризиком, "ризиком завершення", оскільки проекти знаходяться на різних етапах виконання. Агентство пояснює, що остання обставина може призвести до більш пізнього введення в експлуатацію, що призведе до зниження тарифів на 11%, однак очікує, що компанія завершить роботу над усіма очікуваними проектами до кінця 2019 року, і тому зможе отримати поточний тариф.

Fitch вказує, що на кінець 2017 року позики, отримані ДТЕК ВДЕ від пов'язаних сторін - DTEK BV і SCM, склали 7,8 млрд грн.


ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи Систем Кепітал Менеджмент (СКМ) Ріната Ахметова. Корпорації делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

Показати ще новини
Радіо NV
X