Fitch присвоїло єврооблігаціям Нафтогазу на $1 млрд попередній рейтинг

5 листопада 2018, 10:47

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings присвоїло очікуваним єврооблігаціями Нафтогазу України попередній пріоритетний незабезпечений рейтинг В- і рейтинг відновлення активів RR4.

Про це йдеться в прес-релізі Fitch, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що цінні папери будуть випущені у формі кредитних нот (loan participation notes, LPN). Безпосереднім емітентом буде спеціально створена структура Kondor Finance plc.

Відео дня

Рейтинг Нафтогазу знаходиться на одному рівні з рейтингом України, що відповідає методології оцінки організацій, пов'язаних з державою (government-related entity, GRE).

Крім того, рейтинг ґрунтується на наступних припущеннях:

  • Внутрішні ціни на газ зростуть нижче очікувань менеджменту Нафтогазу - на 9%;
  • Сума щорічних дивідендів державі протягом 2018-21 років складе 25 млрд грн;
  • Курс гривні в 2019 році девальвує до 30,7 грн/$1 з 27,4 грн/$1 в 2018 році, в 2020 році - до 32,3 грн/$1;
  • Нафтогазу не вдасться стягнути кошти за підсумками Стокгольмського арбітражу з Газпромом;
  • Поділ Нафтогазу за напрямками діяльності (анбандлінг) можливий з 2020 року.

"Згідно з очікуваннями Нафтогазу, анбандлінг відбудеться не раніше 2020 року - після закінчення контракту з Газпромом про транспортування газу, що відповідає нашим припущенням. При цьому Нафтогаз очікує, що його дочірня компанія Укртрансгаз до цього часу буде залишатися в його власності і продовжить виплачувати йому дивіденди" , - зазначено в прес-релізі.

Нагадаємо, що Нафтогаз України з 5 листопада має намір провести серію зустрічей із інвесторами у США та Лондоні, за підсумками яких планує розмістити випуск 5-річних доларових євробондів.

22 жовтня Кабмін схвалив випуск Нафтогазом 5-річних єврооблігацій на суму до $1 млрд. Нафтогаз планує спрямувати кошти, зокрема, на погашення наявної фінансової заборгованості, закупівлю газу для проходження опалювального сезону та фінансування заходів для збільшення внутрішнього видобутку.


НАК Нафтогаз України на 100% належить державі. У нього входять оператор української ГТС і підземних сховищ газу (ПСГ) компанія Укртрансгаз, найбільша газовидобувна компанія Укргазвидобування. НАК є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

За підсумками 2017 року Нафтогаз отримав чистий консолідований прибуток 39,5 млрд грн, що в 2,2 рази більше, ніж за 2016 рік. Згідно з аудійованим Deloitte звітом, дохід від реалізації в 2017 році зріс на 18% - до 227,5 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X