Fitch підтвердило рейтинг Нафтогазу на рівні В, поліпшивши прогноз

12 серпня 2021, 15:13

Агентство Fitch поліпшило прогноз рейтингу НАК Нафтогаз України зі стабільного до позитивного. Раніше агентство так само поліпшило прогноз рейтингу України.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підтвердило кредитний рейтинг НАК Нафтогаз України на рівні В, поліпшивши його зі стабільного до позитивного. Про це йдеться в повідомленні Fitch.

Відео дня

В агентстві зазначили, що зрівнювання рейтингів Нафтогазу до аналогічного рейтингу України відображає сильну зв'язок компанії з державою.

Також Fitch підтвердило автономний кредитний профіль (SCP) компанії на рівні b-.

У Fitch додали, що ліквідність групи знаходиться під тиском через очікувані високих капітальних витрат, які Нафтога планує інвестувати в розширення ресурсної бази, щоб зупинити падіння видобутку газу.

Слабкий фінансовий профіль b- SCP відображає волатильність профілю бізнесу компанії, в основному мінливість цін на газ, і його трансформацію після відділення напрямки транзиту газу з 2020 року.

В агентстві зазначили на важливість для фінансового профілю Нафтогазу можливостей щодо стягнення дебіторської заборгованості в умовах слабкої економіки країни і очікуваного дефіциту ліквідності.

У той же час в Fitch як і раніше вважають, що валютні ризики залишаються для НАК високими, оскільки близько 68% ($ 1,6 млрд) його боргу, що відноситься до єврооблігацій, на кінець 2020 року номіновано в іноземній валюті. У той же час велика частина виручки компанії надходить в гривні.

У самому Нафтогазі відзначили, що «кращий рейтинг - це можливість залучити гроші на кращих умовах».

Нагадаємо, що збитки Нафтогазу за підсумками 2020 року склали 19 млрд грн . Причиною цього в компанії назвали низький попит і низькі ціни на газ, а також необхідність створення резервів через сумнівних боргів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X