Fitch назвало нову наростаючу загрозу для нафти

20 лютого 2018, 13:58
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings вважає, що розширення використання електромобілів є зростаючою загрозою для попиту на нафту.

Про це йдеться у звіті агентства, передає Інтерфакс-Україна.

На думку аналітиків, ця загроза досягне піку до 2030 року

"Це не наш основний сценарій, але події 2017 року показують, як технологічні зміни і більш висока обізнаність можуть привести до щорічних продажів електромобілів до 10 млн до 2025 року", - наголошується в повідомленні.

Відео дня

Щоб оцінити потенційний вплив швидшого впровадження електромобілів, Fitch переглянуло сценарії з урахуванням консервативного і більш агресивного прогнозів продажів електромобілів на основі власних очікувань автомобільних компаній. Більш агресивний прогноз вказує на те, що в 2025 році реалізація електрокарів буде трохи вищою, ніж передбачалося в жовтні 2016 року, коли середньорічні темпи підвищення оцінювалися приблизно в 33%.

Розглядаючи сценарій, в якому витрати на електромобілі можна порівняти з традиційними машинами, споживачі оберуть електромобілі, політики рекомендують і підтримують перехід на них, а виробники бачать вигоду від цього, "небезпідставно очікувати, що глобальний запас електромобілів до 2040 року перевищить 1 млрд, або більше половини автомобілів на дорогах", прогнозують аналітики агентства.

Fitch відзначає, що такий розвиток подій не є базовим сценарієм, оскільки темпи і структура впровадження електромобілів мають безліч нюансів.

"Але ми вважаємо, що новий екстремальний сценарій став більш правдоподібним за минулий рік, - йдеться в огляді. - Якщо застосувати його до попиту на нафту разом з прогнозами Міжнародного енергетичного агентства, видно, що попит на нафту досягне піку в 2029 році".

Зазначимо, що первинний ринок легкових електромобілів України (нових і старих) у 2017 році зріс в 2,3 рази порівняно з 2016 роком - до 2697 одиниць. При цьому переважна більшість придбаних українцями автомобілів вже були у вжитку.

Найпопулярнішим електрокаром в Україні в 2017 році став Nissan Leaf, перевагу якому віддали 2219 автомобілістів (в 2,4 рази більше, ніж в 2016 році).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X