Фірташа оштрафували на 10% від доходів холдингу Ostсhem

13 липня 2017, 10:14
Антимонопольний комітет України (АМКУ) визнав зловживання монопольним становищем на ринку мінеральних добрив у 2014-2015 роках з боку хімічних підприємств групи Дмитра Фірташа Ostсhem Азот, Сєвєродонецьке об'єднання Азот, Рівнеазот, а також НФ Трейдінг Україна (торгового підрозділу Ostсhem)

Про це повідомила Всеукраїнська аграрна рада (ВАР).

Згідно з повідомленням, з боку Ostсhem були необґрунтовано завищені ціни на всі види азотних добрив, "які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку".

Відео дня

"Рішення стосовно цього порушення знаходиться на доопрацюванні та найближчим часом буде винесено на засідання АМКУ", - йдеться в повідомленні.

Згідно з документами, АМКУ прийняв рішення накласти штраф у розмірі до 10% доходу за 2016 на всіх учасників групи Ostсhem і зобов'язати їх встановити ціни ринкового рівня. Відповідні попередні висновки АМКУ були відправлені сторонам справи і отримані несуттєві, на думку комітету, коментарі.

За інформацією ВАР, АМКУ встановив, що Ostchem навмисне знижував рентабельність заводів, щоб мати можливість завищувати ціни. У 2015 році в рамках однієї групи суб'єктів господарювання спостерігалося штучне завищення вартості сировини і, відповідно, витрат підприємства-виготовлювача.

"У 2015 році ПАТ Азот і ПАТ Рівнеазот здійснювали взаємні поставки за цінами, які перевищували (до 57%) граничний рівень цін, встановлений НКРЕ", - йдеться в повідомленні ВАР з посиланням на документ АМКУ.

Нагадаємо, що три хімічних заводи, які входять в групу Ostсhem, в березні 2017 року зупинили роботу через припинення постачання газом з боку НАК Нафтогаз України через відсутність коштів для передоплати за паливо. Заручниками ситуації стали сільгосптоваровиробники, які, за даними профільних аграрних асоціацій, внесли передоплату за добрива в розмірі близько 2 млрд грн.

У середині червня Ostchem повідомила про початок відновлення їх виробництва. Першим з 20 червня почав випуск продукції черкаський Азот.

Україна з 22 травня ввела антидемпінгові мита в розмірі 31,84% щодо імпорту в Україну карбаміду і карбамідно-аміачної суміші з Російської Федерації.


Ostchem - холдингова компанія, що входить у фінансово-промислову групу компаній Group DF Дмитра Фірташа. В Україні Ostchem об'єднує 4 заводи хімічної промисловості: концерн Стірол, Сєвєродонецьке об'єднання Азот, черкаський Азот і Рівнеазот. Дистрибуцію мінеральних добрив забезпечує компанія Украгро НПК, а транспортування - порт Ніка-Тера.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X