Фірташ вклав гроші в термінал з перевалки зерна

1 лютого 2016, 12:19
Як розповіли на підприємстві Ніка-Тера, яке входить в Group DF Дмитра Фірташа, в 2015 році у нього інвестували 235,7 млн гривень, незважаючи на падіння обсягів перевалки.

Ніка Тера – це термінал в Миколаївській області, який займається перевалкою зерна, мінеральних добрив і навалювальних вантажів. У 2015 році морський термінал обробив 236 судів, перевантаживши 4,2 млн тонн вантажів.

Відео дня

Інвестиції пішли на систему сушіння зерна та осушувач повітря складу добрив, проект, який дозволяє одночасно проводити завантаження двох суден на причалі зернового терміналу, днопоглиблювальні роботи і модернізацію конвеєрних галерей. "Завдяки інвестиціям, навіть при падаючій економіці, підприємству вдається зберегти високі обсяги перевалки. Наприклад, у 2015 році ми навчилися "підлаштовувати" наші потужності під мінливий клієнтський попит: нам вдалося оперативно замінити вантажі, за якими потік істотно зменшився, вантажами іншої номенклатури", – прокоментував Олександр Гайду, голова Ніка-Тера.

Втім, незважаючи на зростання перевалки вантажів 2015 році, порту вдалося перевантажити лише 4,2 млн. тонн вантажів, тоді як роком раніше ця цифра була вищою – 4,5 млн тонн. Директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк вважає, що обсяги падіння могли б бути більше, якби не ставка власників терміналу на розширення перевалки зерна. "Зараз більшість портовиків інвестують саме в розширення потужностей з перевалки аграрної продукції, оскільки тільки тут намічається зростання", - каже Вовк.

Як повідомили в Мінагрополітики, у першому півріччі 2015-2016 маркетингового року Україна наростила поставки зернових культур на зовнішні ринки на 13%.

Експорт зернових склав 24 млн. тонн, з них: пшениці – 11 млн. тонн, кукурудзи – 9 млн. тонн, ячменю – 4 млн. тонн та інших зернових – 0,1 млн. тонн.

Як пояснив директор консалтингового агентства ААА Сергій Наливка, аграріям вдалося зібрати високий врожай, а також використовувати перехідні запаси. Таким чином, у зернотрейдерів з'явилися надлишки для експорту.

Нагадаємо, що міністр інфраструктури Андрій Пивоварський раніше заявив, що в минулому році вдалося збільшити перевалку в українських портах, незважаючи на транзитне ембарго, яке ввела Росія. Зокрема, обсяг перевалки вантажів в тих портах, які залишилися на неокупованій території країни, зріс із 142,7 до 144,6 млн тонн. При тому, що російський транзит через територію України різко знизився.

За даними Мінінфраструктури, зростання перевалки відбулося в основному за рахунок насипних вантажів, зокрема залізорудної сировини (зростання на 20%) та зерна (10%).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X