Секретна угода. Firefly Aerospace передала права на виробництво своїх ракетних двигунів на $30 млн — The Verge

23 вересня 2021, 10:59

Україно-американська Firefly Aerospace і дрібна аерокосмічна компанія Astra уклали секретну угоду на $30 млн. Компанії домовилися про передачу прав на виробництво ракет на початку цього року.

Компанія Firefly Aerospace українського підприємця Макса Полякова підписала угоду на $30 млн з невеликою аерокосмічною компанією Astra про передачу прав на виробництво ракетних двигунів Reaver, повідомляє The Verge з посиланням на свої джерела.

Відео дня

За умовами угоди, Firefly відправить до 50 своїх ракетних двигунів Reaver на ракетний завод Astra в Каліфорнії. Про це пише видання з посиланням на внутрішню документацію Firefly Aerospace і обізнане джерело.

Як зазначає видання, угода є частиною зростаючої тенденції консолідації в індустрії малих ракет, де компанії укладають нові угоди, щоб залишатися конкурентоспроможними.

Повідомляється, що навесні цього року дослідний зразок двигуна вартістю приблизно півмільйона доларів був поставлений на підприємство навесні цього року. За даними видання, інженери Astra розбирали двигун для детальної перевірки.

Як зазначає The Verge, об'єднання двигунів Firefly з власної ракетною технологією Astra допомогло б компанії досягти публічно заявленої мети доставляти «від 500 кг до 500 км» - здатності відправляти пів тонни супутників на орбітальну висоту.

Відзначається, що власна ракета компанії, яка називається Rocket, пройшла кілька тестових запусків, але ще не вийшла на орбіту. Повідомляється, що в останніх ітераціях ракет використовуються п'ять власних двигунів Delphin, які призначені для підйому на низьку навколоземну орбіту ваги до 150 кг (331 фунтів).

Як повідомлялося раніше, після запуску заводу у Флориді компанія Firefly Aerospace планує випускати 24 ракети щорічно. Зараз вона виробляє вісім.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X