Фінляндія повністю дозволила будівництво Північного потоку-2

12 квітня 2018, 10:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Регіональне адміністративне управління Південної Фінляндії видало дозвіл на будівництво газопроводу Північний потік-2 у своїй винятковій економічній зоні (ВЕЗ).

Про це повідомили у відомстві, передає Інтерфакс .

Через ВЕЗ Фінляндії пройде 374 км магістрального газопроводу з 1220 км.

Зазначимо, що 5 квітня Фінляндія видала перший дозвіл на будівництво газопроводу Північний потік-2.

Відео дня

Першою країною, яка дозволила Північний потік-2, стала Німеччина.Зазначається, що на даному етапі йдуть процедури отримання дозволів в інших країнах уздовж маршруту газопроводу - Швеції, Росії та Данії.


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. Км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 пройде уздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Нагадаємо, що 12 листопада глава Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС прискорити роботу над законодавчим блокуванням російського проекту Північний потік-2.

Крім того, член Європейської комісії з енергетики і кліматичних змін Мігель Аріас Каньете заявив, що Північний потік-2 не представляє пріоритетного інтересу для газопостачання Євросоюзу.

Пізніше глава МЗС ФРН Зігмар Габріель розкритикував пропозицію Єврокомісії внести поправки в Третій енергопакет ЄС, щоб ускладнити реалізацію проекту газопроводу Північний потік-2.

В кінці листопада Данія заблокувала будівництво Північного потоку-2, прийнявши закон, що забороняє проходження російського газопроводу через її територіальні води. У зв'язку з цим Росія змушена була розробити альтернативний маршрут в обхід цієї країни.

8 грудня Газпром заявив про підписання всіх контрактів для будівництва Північного потоку-2.

Крім того, у грудні Газпром отримав часткове дозвіл Німеччини на будівництво Північного потоку-2.

У кінці березня, компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу Північний потік-2 в німецькій виключній економічній зоні. У МЗС України це рішення назвали технічним.

5 квітня Верховна Рада закликала іноземні парламенти і уряди і світову бізнес-громадськість не брати участь в підготовці, фінансуванні або лобіюванні будівництва газопроводу Північний потік-2.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X