Фінляндія дала перший дозвіл на будівництво Північного потоку-2

5 квітня 2018, 15:13
772
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Фінляндія дала перший дозвіл на будівництво Північного потоку-2  - фото

Згода фінського уряду є умовним

Уряд Фінляндії дозволив будівництво газопроводу Північний потік-2 в своїй винятковій економічній зоні (ВЕЗ). Це перший дозвіл на будівництво газопроводу. Друге дозвіл очікується "в найближчі тижні". 

Про це повідомили в прес-службі Кабінету міністрів Фінляндії, передають Українські Новини.

Дозвіл для компанії Nord Stream 2 AG на ділянку морського газопроводу протяжністю 374 км в фінської виняткової економічної зоні (ВЕЗ) поза територіальними водами видало Міністерство економіки та зайнятості Фінляндії. Відзначається, що процедури отримання дозволів в інших країнах уздовж маршруту газопроводу - Швеції, Росії та Данії - "йдуть за графіком".

У міністерстві кажуть, що з 1220 км магістрального газопроводу через ВЕЗ Фінляндії пройде 374 км.

У числі вимог до проекту фінська сторона відзначає, що він повинен бути виконаний таким чином, щоб не заважати реалізації можливих майбутніх інфраструктурних проектів в ВЕЗ Фінляндії.

Також наголошується, що згода фінського уряду є умовним, тобто оператор проекту газопроводу повинен виконати умови, викладені в рішенні Кабміну.


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 пройде уздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Нагадаємо, що 12 листопада глава Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС прискорити роботу над законодавчим блокуванням російського проекту Північний потік-2.

Крім того, член Європейської комісії з енергетики і кліматичних змін Мігель Аріас Каньете заявив, що Північний потік-2 не представляє пріоритетного інтересу для газопостачання Євросоюзу.

Пізніше глава МЗС ФРН Зігмар Габріель розкритикував пропозицію Єврокомісії внести поправки в Третій енергопакет ЄС, щоб ускладнити реалізацію проекту газопроводу Північний потік-2.

В кінці листопада Данія заблокувала будівництво Північного потоку-2, прийнявши закон, що забороняє проходження російського газопроводу через її територіальні води.

У зв'язку з чим Росія змушена була розробити альтернативний маршрут в обхід цієї країни.

8 грудня Газпром заявив про підписання всіх контрактів для будівництва Північного потоку-2.

Крім того, у грудні, Газпром отримав часткове дозвіл Німеччини на будівництво Північного потоку-2.

В кінці березня, компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу Північний потік-2 в німецькій виключній економічній зоні. У МЗС України це рішення назвали технічним.

Відзначимо, що сьогодні, 5 квітня, Верховна Рада закликала іноземні парламенти і уряди і світову бізнес-громадськість не брати участь в підготовці, фінансуванні або лобіюванні будівництва газопроводу Північний потік-2.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

Вчора, 16:10

thumb img
Амбромавічус і Данилюк. Що вони роблять поруч із Зеленським?
8472
Компанії/Ринки

Вчора, 13:55

thumb img
Комітет Європарламенту схвалив директиву про Північний потік-2
6364
Компанії/Ринки

Вчора, 13:02

thumb img
Наглядова рада Нафтогазу запропонувала Гройсману оновлений склад правління - ЗМІ
5327

Головне

Геополітика

Сьогодні, 06:06

thumb img
У США думають над новим пакетом обмежень для РФ після санкцій за агресію в Керченській протоці
Країни

Сьогодні, 08:09

thumb img
Екс-адвокат Трампа отримував гроші від фірми російського олігарха Вексельберга
Економіка

Вчора, 16:10

thumb img
Амбромавічус і Данилюк. Що вони роблять поруч із Зеленським?