Голова Dragon Capital: Українські держкомпанії зможуть залучити мільярди доларів на інфраструктуру

22 лютого 2021, 19:13

Приватні інвестори готові купувати облігації, в тому числі і ті, які випускаються українським урядом або такими компаніями Укрзалізниця, Нафтогаз, Укренерго або Укравтодор, вважає глава Dragon Capital.

За словами гендиректора Dragon Capital (володіє журналом НВ, Радіо НВ і сайтом NV.ua) Томаша Фіали, в цьому році різні державні українські компанії зможуть залучити кілька мільярдів доларів для розвитку інфраструктури

Відео дня

Про це Фіала заявив на Всеукраїнському форумі Україна 30. Інфраструктура.

За словами Фіали, світ відновився після коронакризи набагато швидше, ніж від попередніх економічних криз. Гендиректор Dragon Capital зазначив, що сталося кількісне пом'якшення основних центробанків світу і на ринку зараз багато грошей. За його словами, приватні інвестори готові купувати облігації, в тому числі і ті, які випускаються українським урядом або такими компаніями Укрзалізниця, Нафтогаз, Укренерго або Укравтодор.

«На даний момент, швидше за все, ці облігації випущені з державними гарантіями. Відсотки там трохи вище, якщо залучати гроші від Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку. Вони самі низькі за останні 10 років. Це буде близько 6-7% для залучення коштів за допомогою єврооблігацій. Так як використовуються державні гарантії, виділені кошти будуть обмеженими», - зазначив Фіала.

Глава Dragon Capital підкреслив, що українські державні компанії без або з держгарантіями зможуть залучити кілька мільярдів доларів для розвитку інфраструктури від різних інвесторів, в основному з Британії і США.

Також він додав, що Україні важливо зберегти програму співпраці з Міжнародним валютним фондом, оскільки вона буде впливати на суму інвестицій.

«Що стосується приватних інвестицій, ми інвестуємо в українську інфраструктуру. За останні 5 років ми інвестували кілька сотень мільйонів доларів. В першу чергу, в складську та індустріальну нерухомість. І плануємо ці темпи інвестицій нарощувати », - додав Фіала.

Раніше глава Dragon Capital прогнозував, що зростання ВВП України в 2021 році складе 5,3% після падіння на 4% в 2020 році.

Нагадаємо, що в поточному році НБУ очікує відновлення припливу прямих іноземних інвестицій на рівні $3 млрд.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X