Звідки феросплавні заводи Коломойського імпортують руду

14 серпня 2019, 14:23
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Никопольский и Запорожский ферросплавные заводы импортируют марганцевую руду преимущественно из Африки

Нікопольський завод феросплавів (НЗФ, Дніпропетровська обл.) та Запорізький завод феросплавів (ЗЗФ, Запоріжжя) використовують марганцеву руду, вироблену в Україні, а також імпортну сировину, яка переважно постачається з Гани. Про це в коментарі журналісту НВ Бізнес розповіли керівники підприємств.

Відео дня

"У нас імпорту приблизно 50%. 25-30% [від усього обсягу сировини] - ганська руда", - розповів голова правління НЗФ Володимир Куцин. При цьому він уточнив, що з Австралії сировина майже не постачається, тому що австралійська руда дорога. "Трохи Південної Африки, трохи Габону. Але основне - Гана", - сказав Куцин, відповідаючи на питання про основні іноземні джерела сировини.

На Запорізькому ЗФ частка імпортної руди набагато нижче. "Споживаємо [сировину з Гани]. Дрібну руду. Частка невелика 5-7%, ми її використовуємо для зниження фосфору", - розповів Павло Кравченко, голова правління ЗЗФ. Він уточнив, що більша частина сировини надходить з українських Марганецького та Покровського ГЗК. Ще частину сировини підприємство бере зі шлакових відвалів.

Більш низька частка імпорту на ЗЗФ в порівнянні з НЗФ пояснюється відмінностями в сортаменті феросплавів. Зокрема, Нікопольський ЗФ випускає продукцію з низьким вмістом фосфору.

Нагадаємо, що в 2008 році екс-акціонер ПриватБанку Геннадій Боголюбов купив одного з найбільших в світі виробників марганцевої руди - компанію Consolidated Minerals (Consmin) з основними активами в Австралії і Гані. Угода оцінювалась приблизно в $1,2 млрд. Однак в листопаді 2016 року напередодні націоналізації ПриватБанку Боголюбов підписав угоду про продаж компанії китайській China Tian Yuan Manganese Limited, "дочці" Ningxia Tianyuan Manganese Industry Co., Ltd. (TMI).

Тоді уточнювалося, що китайська компанія також надає пов'язаній з Боголюбовим компанії Grizal Enterprises Limited можливість протягом 10 років після завершення угоди купувати до 600 тис. тонн (+/- 10%) марганцевої руди в рік з родовищ в Гані.

Нікопольський і Запорізький ЗФ входять в сферу впливу бізнесмена Ігоря Коломойського, який разом з Геннадієм Боголюбовим був акціонером ПриватБанку до його націоналізації.

НЗФ і ЗЗФ в 2018 році сумарно збільшили випуск продукції на 0,8% рік до року до 1035,17 тис. Тонн

Редактор: Артем Ільїн

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X