ФДМ зібрався до кінця року продати найбільшу енергогенеруючу держкомпанію

20 вересня 2018, 15:24

Фонд держмайна (ФДМ) України планує оголосити конкурс з продажу контрольного пакета акцій Центренерго в останніх числах листопада - перших числах грудня. При цьому керівництво відомства розраховує, що кошти від приватизації надійдуть до держбюджету ще до кінця 2018 року.

Про це заявив в.о. голови ФДМ Віталій Трубаров, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми очікуємо, що торги пройдуть досить успішно. Будемо докладати всіх зусиль для отримання коштів від цього продажу ще в цьому році", - сказав Трубаров в кулуарах Українського фінансового форуму, організованого інвестгрупою ICU в Одесі.

Відео дня

Керівник ФДМ пояснив, що терміни оплати залежать від того, хто буде переможцем і як швидко вдасться оформити з ним стосунки, так як у покупця є місяць на оплату.

Трубаров нагадав, що на початку вересня уряд своїм розпорядженням позначив такі терміни приватизації, доручивши раднику, оцінювачу, ФДМ і профільним міністерствам остаточно узгодити позицію, щоб орієнтовно в жовтні Кабмін прийняв остаточне рішення про початкову ціну продажу та додаткові умови конкурсу. За його словами, мова, зокрема, йдеться про мінімальну кількість учасників конкурсу та наявності серед них іноземних компаній.

На його думку, кошти від їх продажу, швидше за все, можуть надійти до держбюджету вже на початку 2019 року, тоді як конкурси по всіх інших великих об'єктів, які готуються до продажу, відбудуться вже в наступному році.

Нагадаємо, що радником для приватизації Центренерго виступає польський філіал компанії Ernst & Young.

Держава виставляє на продаж 78,2% акцій. Це буде перше підприємство зі списку об’єктів великої приватизації у 2018 році.


Центренерго - найбільша енергогенеруюча держкомпанія. 78,3% акцій належить Фонду держмайна. Експлуатує Вуглегірську, Зміївську і Трипільську ТЕС сумарною потужністю 7660 МВт (близько 14% від загальноукраїнського показника).

Приватизація Центренерго є однією з ключових умов переговорів з МВФ, але процес затягується з 2015-го. За підсумками минулого року компанія в 5разів збільшила чистий прибуток - до 1,9млрд грн. Активи на кінець 2017-го перевищили 10 млрд грн.


Нагадаємо, що у січні 2018 року Верховна Рада встановила нові правила приватизації державного майна. Залишається тільки мала приватизація та велика з вартістю активів понад 250 млн грн.

Президент України Петро Порошенко 2 березня підписав закон Про приватизацію державного та комунального майна.

У березні ФДМ затвердив список об'єктів малої приватизації, що підлягають продажу у 2018 році. До нього увійшли близько 600 об'єктів.

У травні Гройсман заявив про початок малої приватизації з червня 2018 року.

Крім того, у травні уряд затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік, до якого входили 26 підприємств.

Додамо, що надходження від приватизації в 2016 році склали 0,19 млрд грн при плані 17,1 млрд грн.

Держбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте бюджет отримав лише 3,4 млрд грн. Основну суму в 3,1 млрд грн Фонд отримав за рахунок продажу в серпні блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група СКМ Ріната Ахметова, що вже володіє в них контрольним пакетом.

Держбюджет-2018 передбачає надходження від приватизації 21,3 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X