ФДМ розставив пріоритети у продажу держпідприємств-гігантів у 2015 році

8 липня 2015, 13:18
Пріоритетними для приватизації в 2015 році визначені Центренерго, Одеський припортовий завод і шість обленерго, заявив глава Фонду держмайна Ігор Білоус

За його словами, контрольні пакети обленерго будуть запропоновані на відкритих тендерах за методом відкритого аукціону, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Центренерго - одна з найбільших енергогенеруючих компаній України, виробляє близько 8% електроенергії в країні.

Відео дня

Раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Центренерго має бути публічно приватизовано і її власником повинна стати неукраїнська компанія.

Одеський припортовий завод є одним з найбільших підприємств хімічної галузі України. Спеціалізується на виробництві аміаку, карбаміду, рідкого азоту, двоокису вуглецю, рідкого кисню, сірчанокислого натрію. Також займається перевантаженням хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт (є монополістом на українському ринку послуг з прийому, охолоджування і перевантаження аміаку). У липні 2009 року Фонд державного майна України ухвалив рішення про приватизацію заводу. Однак приватизація заводу здійснена не була, оскільки у вересні 2009 року Конституційний суд прийняв рішення про її заборону.

Яценюк 7 липня заявив, що Міністерство внутрішніх справ відкрило кримінальне провадження за фактом продажу компанією Ostchem, що входить в Group DF Дмитра Фірташа, природного газу Одеського припортового заводу за завищеною ціною з метою доведення його до банкрутства.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X