Facebook запропонувала банкам США поділитися з соцмережею фінансовою інформацією клієнтів - WSJ

6 серпня 2018, 19:28

Корпорація Facebook запропонувала банкам США поділитися з нею фінансовими даними їх клієнтів. В обмін на таку інформацію в подальшому Facebook розраховує запропонувати банкам можливість розширити коло своїх клієнтів за рахунок розробки нових сервісів для користувачів соцмережі на основі платформи Messenger.

Про це йдеться в статті впливової газети The Wall Street Journal.

Зокрема Facebook запитує інформацію про транзакції з картами і сальдо рахунків. Крім того, компанія цікавиться даними про те, де користувачі роблять покупки за допомогою банківських карт.

Відео дня

Подібні запити компанія Facebook за останній рік направила таким банкам, як JPMorgan Chase, Wells Fargo & Co., Citigroup Inc. і USB, пише видання з посиланням на джерела, знайомі з цим процесом.

Таким чином Facebook все більше намагається стати платформою, де люди не лише спілкуються з друзями, але і купують і продають товари.

Зокрема, обговорювалася можливість того, щоб в Messenger відображалася інформація про залишок на поточному рахунку користувача в його банку.

Конфіденційність банківських даних є каменем спотикання в переговорах з Facebook, відзначають джерела. Один з великих банків США відмовився брати участь в цих переговорах саме з цієї причини.

Завдяки додатковій інформації про клієнтів Facebook могла б розробити сервіси, які б змушували користувачів проводити більше часу в додатку Messenger. Це, на думку компанії, дозволило б збільшити активність користувачів, що є ключовим фактором для її успішного розвитку.

Минулого місяця Facebook втратила більше $120 млрд капіталізації за один день після того, як повідомила, що темпи зростання її бізнесу почали сповільнюватися.

За даними джерел, Facebook в переговорах з банками робить упор на те, що не має наміру використовувати фінансові дані користувачів з метою просування реклами або ділитися ними з третіми сторонами.

Банки стикаються зі зростаючим тиском, відчуваючи необхідність укладення партнерств з великими онлайн-платформами, що мають доступ до мільярдів користувачів, пише WSJ. Проте, вони прагнуть утримати користувачів в їх власних додатках для розрахунків, не бажаючи віддавати контроль за цією сферою стороннім платформам.

За даними джерел, Google і Amazon.com також зверталися до банків з пропозицією ділитися з ними фінансовими даними користувачів, щоб запропонувати клієнтам базові банківські послуги в таких додатках, як Google Assistant і Alexa.

В останні роки Facebook намагається трансформувати Messenger в платформу для електронної комерції. Партнерство з American Express дозволяє користувачам соцмережі зв'язуватися з представниками компанії, яка є одним з лідерів американського ринку пластикових карт.

Угода з PayPal, укладену в минулому році, дозволяє користувачам Facebook відправляти гроші за допомогою Messenger, угоду з Mastercard дає їм можливість розміщувати онлайн-замовлення в ряді інтернет-магазинів через Messenger з використанням цифрового гаманця Masterpass.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X