Євросоюз відмовився відкрити свій ринок для української картоплі

4 квітня 2019, 10:40

Україна має гармонізувати законодавство в галузі картоплярства з європейським

Європейський Союз відмовився впустити на свій ринок українську картоплю. Про це йшлося під час відеоконференції між представниками Мінагрополітики і Європейської комісії, повідомляє LIGA.net.

Відео дня

Україна порадили гармонізувати європейське і українське законодавство в галузі картоплярства, після чого повернутися до обговорення перспектив української картоплі в Європі.

У минулому сезоні через посуху в Європі недоотримали 30% врожаю картоплі. Тільки дві країни мали високі врожаї - Україна і Білорусь.

Українські виробники картоплі в 2018 році заклали на зберігання 152 тис. т картоплі, більшість якої реалізували на внутрішньому ринку і експортували в Молдову.

Зараз українські картопляри намагаються отримати від Мінагрополітики європейські директиви в галузі картоплярства, щоб самостійно адаптувати їх до вітчизняних реалій. В Українській асоціації виробників картоплі впевнені, що українська картопля має високі шанси потрапити на європейський ринок, з огляду на дію ЗВТ між Україною та ЄС, а також розпочату в 2018 році гармонізацію європейського і українського законодавства.

Раніше повідомлялося, що в Європарламенті невдоволені зростанням експорту української курятини до Євросоюзу.

Також повідомлялося, що за підсумками 2018 року Україна вичерпала 11 з 40 квот на безмитний експорт продукції до ЄС.

Показати ще новини
Радіо NV
X