Європейська компанія відмовилася бути посередником у договорі по транзиту газу з РФ — Вітренко

24 грудня 2019, 02:50

Виконавчий директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко заявив, що європейська компанія відмовилася бути посередником у газовому договорі з Газпромом.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"На жаль, не вдалося цього досягти, так як ця європейська компанія зараз відмовилася. Але ми очікуємо, що багато європейських компаній, які раніше отримували газ від Газпрому в Словаччині, Австрії, Німеччині, Франції, Італії, отримуватимуть газ на кордоні Україна-РФ і зможуть потім продавати цей газ, зокрема, й в Україні за ціною, яка нижче ціни європейської плюс вартість транспортування з Європи в Україну", - заявив Вітренко.

Відео дня

Він також зазначив, що не бачить ризиків у тому, щоб "прозорі компанії" купували паливо у Газпрому на українсько-російському кордоні.

У той же час, Вітренко повідомив, що не знає, чи були вже укладені подібні контракти.

20 грудня 2019 року в Мінську представники України, Росії та Єврокомісії підписали тристоронній протокол, який передбачає пакетну угоду з виплатою Газпромом Нафтогазу $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу, відмовою сторін від наявних позовів, включаючи штраф Антимонопольного комітету, і підписання транзитної угоди на п’ять років (2020 рік — 65 млрд кубометрів, на 2021−2024 роки — 40 млрд кубометрів) з можливістю його продовження ще на 10 років.

Показати ще новини
Радіо НВ
X