Єврокомісія хоче провести тристоронні переговори про транзит російського газу після виборів президента

9 квітня 2019, 17:22

Єврокомісія стурбована відсутністю контракту на транзит російського газу по території України після 2019 року

Європейська Комісія хоче провести переговори e форматі ЄС-Україна-Росія щодо майбутнього транзиту російського газу через Україну відразу після президентських виборів в країні. Про це заявив віце-президент ЄК Марош Шевчович на прес-конференції в Брюсселі 9 квітня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Він нагадав, що під час останньої зустрічі (в січні) сторони домовилися "спробувати зустрітися знову десь в середині травня".

"Але поки що, і я це розумію, особливо через виборчу кампанію в Україні, ми ще не отримали відповідь (щодо зустрічі, - ред.). Але я можу вас запевнити, що ми будемо робити все можливе, щоб провести тристоронню зустріч до літа або до літніх канікул", - сказав віце-президент ЄК.

Шевчович підкреслив, що "часу залишається мало".

"Всі ми повинні усвідомлювати, що зима вже за рогом. Ми повинні вирішити ситуацію з поставками газу не тільки для наступної зими, але, як вам відомо, топ-пріоритет для Європейського Союзу - забезпечити безпеку довгострокового транзитного контракту через Україну, як мінімум, на наступні 10 років. Це - наш пріоритет. Ми хочемо провести зустріч якомога швидше після президентських виборів в Україні", - деталізував він.

Раніше глава Нафтогазу України Андрій Коболєв заявив, що до наступної зими Нафтогазу потрібно закачати в підземні сховища більше газу, ніж раніше, тому що Росія може вдатися до деструктивних дій після завершення чинного контракту на транзит.

Показати ще новини
Радіо NV
X