Енергосектор України — потенціал розвитку

12 грудня 2018, 10:00
Позиція
 За матеріалами інфографічного довідника

За матеріалами інфографічного довідника "Енергетика України 2018"

Денис Лисенко,
керуючий партнер AEQUO

Україна зберігає значний потенціал розвитку енергосектора — в частині як традиційних (вуглеводні, уран), так і відновлюваних джерел (енергія сонця, вітру, річок, біомаси). Ключові фактори збільшення інвестицій у галузь — передбачуваність і конкурентоспроможність регуляторного і податкового режиму, як мінімум, в регіональному масштабі; стабільність судової практики щодо захисту прав добросовісних інвесторів; створення державою конкурентних умов для операторів у всіх сегментах ринку, включно з формуванням інвестиційно привабливого рівня тарифів/цін на енергоносії.

Відео дня

Павло Білоусов,
Радник, керівник практик міжнародного арбітражу та

транскордонних судових процесів AEQUO

Енергетичний сектор, який є ключовим елементом безпеки України, як жоден інший, потребує прозорості гравців ринку і механізмів прийняття рішень державними органами. Нещодавно прийняті Закон № 2545-VIII від 18.09.2018 щодо прозорості у видобувних галузях і постанова КМУ № 939 від 07.11.2018 щодо геологічної інформації, дозволять побачити додану вартість кожної свердловини і "знімуть маски" з усіх гравців ринку, що сприятиме збільшенню довіри до галузі, а також допоможе у вирішенні поточних гострих проблем, серед інших: "сплячі" ліцензії, блокування або відмова у видачі дозволів органами місцевої влади, реформування Держгеонадр.


Мирослава Савчук,

радник AEQUO

Крім впровадження позитивних змін для видобувних галузей в 2018 році продовжилося реформування енергетичних ринків.

Реформування газового ринку в 2018 році, продовжувалося незначними темпами після активних змін в 2015-2016 роках, результатом яких стало створення конкурентного промислового сегмента ринку. У наступному році очікується продовження реформ, зокрема, спрямованих на перехід на ринкові ціни та вільну конкуренцію також і при реалізації газу кінцевим споживачам.

Після формування в 2017-2018 роках відповідної нормативної бази, в наступному році також очікується повноцінний запуск конкурентного ринку електричної енергії.

AEQUO визнана найбільш інноваційною юридичною фірмою року в Україні за версією IFLR Europe Awards 2018, юридичною фірмою року в регіоні за версією The Lawyer European Awards 2017 і однією з найбільш інноваційних юридичних фірм в Європі згідно FT Innovative Lawyers 2015-2018.

Довідник підготовлений контент-маркетинговим агентством Top Lead за підтримки Американської торговельної палати в Україні та партнерів: юридичної фірми AEQUO, аудиторської компанії Baker Tilly, компанії ДТЕК.
Генеральний інформаційний партнер - Business Views. Інформаційні партнери - "Консалтингова група А-95", інформаційне агентство "Інтерфакс-Україна", інформаційно-аналітичне видання "Енергореформа".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X