Енергоатом знайшов заміну російському ядерному паливу

19 липня 2018, 21:00

Національна атомна енергогенеруюча компанія (НАЕК) Енергоатом здійснила повне завантаження блоку №3 Южно-Української АЕС (ПУАЕС) паливом виробництва компанії Westinghouse.

Про це повідомив глава держпідприємства Юрій Недашковський, передає прес-служба компанії.

"Вчора у нас вперше повністю сформувалась активна зона 3-го блоку ПУАЕС паливом Westinghouse. Це дозволить протягом одного року завершити дослідницьку експлуатацію цього палива і перейти до промислової", - сказав він.

Відео дня

Також наголошується, що раніше паливо Westinghouse на українських АЕС експлуатувалося тільки у змішаних загрузках з російським паливом.

Керівник ПУАЕС Володимир Лисниченко зазначив, що пуск реактора, повністю завантаженого паливом Westinghouse, пройшов в штатному режимі.

"Зауважень по завантаженню, збірці реактора і виходу на номінальну потужність не було", - сказав він.

У 2020 році планується перевести на використання тільки палива Westinghouse також блок №2 Южно-Української АЕС, додав Лисниченко.

У свою чергу Недашковський повідомив, що на 2021 рік заплановано завантаження палива Westinghouse в блок №3 Рівненської АЕС.


Енергоатом є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.


Westinghouse Electric Company - американська електротехнічна і ядерна компанія США. Її заснував винахідник, промисловець і підприємець Джордж Вестінгауз в 1886 році.


Як повідомлялося, з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС Енергоатом спільно Westinghouse у 2000 році почав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива цієї фірми.

У березні 2008 року Енергоатом уклав з Westinghouse Electric Sweden (Швеція) комерційний контракт на забезпечення в 2011-2015 роках свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000. У 2014 році сторони домовилися розширити і продовжити його до 2020 року. У січні 2018 роки контракт був продовжений до 2025 року. Угодою передбачається поставка ядерного палива для забезпечення семи з 15 українських атомних блоків.

Енергоатом планує повністю завантажити чотири блоки Запорізької АЕС паливом Westinghouse в 2019-2021 роках. Другий і шостий енергоблоки ЗАЕС планується продовжувати експлуатувати з використанням тільки російського ядерного палива.

Показати ще новини
Радіо NV
X