Енергоатом домовився про співпрацю з американською компанією

2 березня 2018, 18:42

Національна атомна енергогенеруюча компанія Енергоатом підписала меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у використанні малих модульних реакторів SMR-160 в Україні з міжнародною американською компанією Holtec International.

Про це повідомили у прес-службі Енергоатому.

Документ було підписано 28 лютого в американському місті Камден президентом Енергоатома Юрієм Недашковським та президентом і головним виконавчим директором Holtec International - доктором Крісом Сінгхом.

Відео дня

Меморандум передбачає ліцензування в Україні технології SMR-160, подальше будівництво цих реакторів на АЕС України і часткову локалізацію виробництва обладнання для SMR-160 на українських підприємствах.

Для виконання меморандуму планується створення спільного координаційного комітету, який оцінюватиме нормативну документацію та інфраструктуру ядерної промисловості України.


Енергоатом є оператором чотирьох діючих АЕС, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків загальною встановленою потужністю 13 835 МВт, 2 гідроагрегати Ташлицької ГАЕС встановленою потужністю 302 МВт і 2 гідроагрегати Олександрівської ГЕС встановленою потужністю 11,5 МВт.


Нагадаємо, що Holtec International розглядав можливість розширення своїх виробничих потужностей на території України для виготовлення сучасних і більш перспективних малих модульних реакторів для АЕС.


Holtec International - глобальний постачальник обладнання та систем для енергетичної галузі, який знаходиться у Камдені, штат Нью-Джерсі, США. Спеціалізується на проектуванні та виробництві деталей для ядерних реакторів.

Показати ще новини
Радіо NV
X