Гігантська батарейка Ахметова. Перша в Україні промислова система накопичення енергії отримала сертифікацію
Перша в Україні промислова літій-іонна система накопичення енергії, створена компанією ДТЕК, потужністю 1 МВт і ємністю 2,25 МВт*год, отримала сертифікацію НЕК Укренерго.
Випробування пройшли 26−31 серпня, за їх результатами батарея отримала сертифікацію для надання допоміжних послуг — резерву підтримки частоти оператора системи передачі, повідомили у ДТЕК.
«Система накопичення енергії ДТЕК успішно пройшла сертифікацію НЕК Укренерго. Це перша в історії енергетики України сертифікація подібного технологічного об'єкта і перша літій-іонна батарея, яка забезпечує системну надійність енергосистеми країни», — заявив директор з інновацій ДТЕК Емануеле Вольпе.
За його словами, Укренерго спільно з фахівцями ДТЕК розробило першу в Україні програму випробувань систем накопичення енергії. Вона включала тестування здатності батареї нести базове навантаження, перевірку чутливості налаштувань батареї і перевірку швидкості реагування при відхиленні частоти в мережі від номінальної.
«До сертифікації батареї регулювання частоти в Україні здійснювалося в основному блоками вугільних ТЕС. Використання систем накопичення енергії дозволить зменшити навантаження на вугільні станції і посприяє декарбонізації енергосистеми», — сказано у повідомленні.
Як підкреслили у ДТЕК, батареї можуть забезпечувати миттєве регулювання частоти мережі і гарантувати стабільну якість електроенергії, а також допомогти Україні синхронізуватися з європейською енергосистемою ENTSO-Е.
Перша в Україні промислова літій-іонна система накопичення енергії була введена в дію 20 травня 2021 року в Енергодарі на майданчику Запорізької ТЕС.
Енергохолдинг ДТЕК входить до групи компаній SCM, кінцевим бенефіціаром якої є Ринат Ахметов.