Енергоатом знайшов ще одну заміну російському ядерному паливу

14 червня 2017, 17:40
Національна атомна енергогенеруюча компанія Енергоатом веде попередні переговори з іноземною компанією, яка виявила бажання поставляти ядерні збірки для АЕС України

Про це повідомив президент компанії Юрій Недашковський, передають Українські новини.

"З минулого року з'явилися нові бажаючі компанії, ми відпрацьовуємо їх пропозиції на рівні попередніх переговорів", - сказав Недашковський.

Відео дня

При цьому він нагадав, що раніше технологією виробництва ядерних збірок для українських АЕС володіла тільки російська кампанія ТВЕЛ.

Недашковській уточнив, що на цей момент, завдяки уряду США, Westinghouse зробила альтернативну конструкцію спеціально для АЕС України, і імпортувала 41,6% тепловиділяючих збірок, що мають ядерне паливо виробництва Westinghouse.

Нагадаємо, що в січні-березні 2017 року Україна імпортувала з Росії (компанія ТВЕЛ) ядерного палива на суму $63,831 млн, а також купила у компанії Westinghouse (з виробничих потужностей у Швеції) на $57,627 млн.

У 2016 році Україна збільшила в грошовому обчисленні імпорт свіжих ядерних збірок для роботи атомних електростанцій у компанії Westinghouse в 5 разів, з $32,688 млн до $162,028 млн, а у компанії ТВЕЛ знизила на 36,7%, з $610,883 млн до $386,782 млн у порівнянні з імпортом в 2015.

Енергоатом заявляв, що має гарантовану можливість збільшення поставок модернізованих тепловиділяючих збірок виробництва компанії Westinghouse на всі 13 українських енергоблоків з реакторами типу ВВЕР-1000 в разі виникнення будь-яких форс-мажорних обставин з поставками ядерних збірок від російської компанії ТВЕЛ.

Раніше повідомлялося, що Китай готовий брати участь у будівництві потужностей з виробництва ядерного палива в Україні.

Крім того, міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик заявляв про інтерес з боку Westinghouse і однієї з французьких компаній до будівництва заводу з фабрикації ядерного палива в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X