Енергоатом просить Антимонопольний комітет зобов'язати НКРЕКП скасувати формулу Роттердам+

24 січня 2019, 16:13

Держпідприємство Енергоатом просить перевірити можливі порушення законодавства Про захист економічної конкуренції Національною комісією з держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг.

Як повідомляється, з відповідною заявою воно звернулося 21 грудня 2018 року до Антимонопольного комітету.

Зокрема, НАЕК Енергоатом вимагає зобов'язати НКРЕКП скасувати пункт 3.1. постанови №289 від 2016 року "Про затвердження порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії" в частині розрахунку прогнозної ціни продажу електроенергії з використанням у формулі показників індикативної ціни вугілля та ціни транспортування.

Відео дня

Згідно із заявою, цей пункт документа призвів до перерозподілу коштів оптового ринку електроенергії на користь генеруючих компаній ТЕС за рахунок відповідного зниження тарифу на електричну енергію АЕС.

Нагадаємо, з 1 травня 2016 року в Україні введено в дію затверджену НКРЕКП  методику розрахунку прогнозної оптової ринкової ціни електроенергії з прив'язкою ціни вугілля у тарифі ТЕС до індексу API2 (більш відома як формула Роттердам+).

За цією методикою ціна вугілля розраховується на основі індексів у портах Амстердама, Роттердама і Антверпена і до цього додається вартість транспортування вугілля з цих портів.

При цьому більшість палива, споживаного на вітчизняних ТЕЦ, видобуто в Україні.

Раніше повідомлялося, що НКРЕКП скасувала свою скандальну постанову, якою було затверджено методику розрахунку формули Роттердам+, однак це рішення вступить в силу лише з червня 2019 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X