Паливо для АЕС. Енергоатом підписав багаторічний контракт із канадським постачальником урану

20 березня, 16:14
Будівля Енергоатому (Фото:ДП НАЕК Енергоатом)

Будівля Енергоатому (Фото:ДП НАЕК Енергоатом)

НАЕК Енергоатом підписав багаторічний контракт із великою урановою компанією світу — канадською Cameco.

НАЕК Енергоатом підписала багаторічний контракт із однією з найбільших уранових компаній світу – канадською компанією Cameco. Про це повідомила пресслужба української компанії.

Відео дня

Сторони домовились про постачання гексафториду урану для виробництва ядерного палива для українських атомних станцій. Угода розрахована на 2024-2035 роки.

У рамках угоди канадська компанія на 100% задовольнятиме потреби Енергоатому в гексафториді природного урану (UF6), забезпечуючи його послугами конверсії урану для реакторів Рівненської, Хмельницької та Південноукраїнської АЕС. Подібна можливість передбачена і для Запорізької атомної станції після її деокупації.

Інший контракт передбачає продаж Канаді всього урану, який видобувається в Україні Східним ГЗК, який належить Міненерго. Компанія Cameco забезпечить конверсію українського урану.

Це один з найбільших і найважливіших контрактів для Cameco. Наша компанія допоможе Україні зберегти енергетичну незалежність, забезпечити вашу державу електроенергією завдяки постачанню нашого ядерного палива», — заявив президент компанії Тім Гітцель.

За словами президента Енергоатому Петра Котіна, підписання цих двох контрактів відкриває шлях до укладання третього — про конкретні обсяги постачання уранового продукту.

Про те, що сторони домовилися про угоду, повідомлялося ще на початку лютого.

У Cameco тоді зазначали, що контракт із Енергоатомом може стати найбільшим контрактом на постачання в історії канадської компанії.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X