Енергоатом отримав ліцензію на будівництво сховища ядерних відходів

7 липня 2017, 09:22
6 липня 2017 року національна атомна енергогенеруюча компанія Енергоатом отримала ліцензію Державної інспекції ядерного регулювання України на будівництво і введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій (ЦСВЯП)

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Відзначається, що місцем будівництва в ліцензії визначена зона відчуження Чорнобильської АЕС.

Нагадаємо, що контракт на будівництво ЦСВЯП між Енергоатомом і переможцем відповідного тендеру компанією Holtec Internatinal був підписаний ще у 2005 році, проте з ряду причин, у тому числі через зміну політичної кон'юнктури проект довгий час був фактично заморожений. Реальна робота за цим проектом відновилася у 2014 році.

Відео дня

12 жовтня 2016 року Кабмін виділив земельні ділянки загальною площею 45,2 гектара в зоні відчуження (Київська обл.) під будівництво ЦСВЯП.

3 листопада 2016 року Колегія Державної інспекції ядерного регулювання України схвалила висновок державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки стосовно Попереднього звіту з аналізу безпеки ЦСВЯП.

Контракт на будівництво сховища передбачає, що компанія Holtec International постачатиме спеціальне устаткування для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива та його транспортування, а також надасть Україні технології, що будуть застосовані, як на енергоблоках АЕС, так і при перевезенні ВЯП з АЕС до ЦСВЯП, а також у самому сховищі.

Як зазначив керівник Держатомрегулювання Борис Столярчук, технології Holtec International, які будуть застосовуватися в українському ЦСВЯП, вже використовуються в багатьох країнах світу, зокрема, Швеції, Іспанії, Бельгії, США і т.д., і це зайвий раз підтверджує безпеку цих технологій.

Нагадаємо, що Енергоатом знайшов ще одну заміну російському ядерному паливу.

Також повідомлялося, що Китай готовий брати участь у будівництві потужностей з виробництва ядерного палива в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X