Энергоатом и Нафтогаз будут сотрудничать в реализации водородных проектов

24 вересня 2020, 19:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Енергоатом і Нафтогаз планують забезпечити перехід України до кліматично нейтральної циркулярної водневої економіки до 2050 року.

НАЕК Енергоатом і НАК Нафтогаз України підписали меморандум про співпрацю в сфері водневих технологій. Про це повідомляє пресслужба НАЕК.

Згідно з підписаним документом, Енергоатом і Нафтогаз домовилися про спільне впровадження принципів сталого розвитку та проектної діяльності з метою забезпечити перехід України до кліматично нейтральної циркулярної водневої економіки до 2050 року.

Відео дня

Повідомляється, хто компанії планують спільно працювати над оптимальними рішеннями для інтеграції енергетичного сектору України з європейським ринком, декарбонізації енергетичної системи. Також Енергоатом і Нафтогаз планують підвищити енергоефективність галузі і зайнятися розкриттям потенціалу національної водневої енергетики України.

За словами т.в.о. президента Енергоатому Петра Котина, АЕС ідеально підходять для вирішення завдання виробництва водню екологічно чистою електроенергією через переваги атомників в питанні екологічності і високої концентрації потужності виробленого ресурсу.

Також він додав, що Енергоатому вигідно використовувати незалучені потужності для виробництва водню. Водночас досвід Нафтогазу важливий з точки зору транспортування і використання.

За словами голови правління Нафтогазу Андрія Коболєва, українське виробництво водню може в найближчій перспективі досягти 40 ГВт. Також він додав, що зараз Україна має широке вікно можливостей для розвитку цього напрямку через існуючі переваг.

"По-перше, це географічне розташування, яке сприяє поставкам водню в сусідні країни і Німеччину. По-друге, існуючі потужності. По-третє - необхідність зниження викидів CO2 та інших забруднюючих речовин і можливість ввести оподаткування викидів CO2 в зв'язку з впровадженням в ЄС нової системи ", - зазначив Коболєв.

Нагадаємо, що в липні цього року т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславец заявила, що в її міністерстві розглянуть питання будівництва заводу з виробництва водню .

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X