Енергоатом домовився про постачання урану з британською компанією

20 грудня 2022, 14:40
Стела у вигляді абревіатури «АЭС» біля Запорізької атомної електростанції (Фото:REUTERS/Alexander Ermochenko)

Стела у вигляді абревіатури «АЭС» біля Запорізької атомної електростанції (Фото:REUTERS/Alexander Ermochenko)

НАЕК Енергоатом домовився про постачання збагаченого урану з британською Urenco Group.

НАЕК Енергоатом домовилася про постачання збагаченого урану з 2026 року з британською Urenco Group.

Про це йдеться у повідомленні НАЕКу.

Онлайн-зустріч президента Енергоатому Петра Котіна та головного виконавчого директора компанії Urenco Бориса Шухта відбулася 19 грудня.

Відео дня

Сторони обговорили питання збільшення обсягу постачання збагаченого урану компанії Westinghouse для виробництва ядерного палива для українських АЕС протягом 2024-2025 років.

« Керівники компаній домовилися про довгострокову співпрацю в галузі постачання збагаченого урану для Енергоатому з 2026 року», — йдеться у повідомленні НАЕК.

Компанія Urenco займається збагаченням урану ( за технологією газових центрифуг) для використання як паливо на АЕС. Вона має потужності в Німеччині, Нідерландах, Британії та США.

Urenco постачає паливо для атомних станцій у 15 країн світу, переважно до Європи та США. Її частка — близько 29% світового ринку послуг зі збагачення урану.

Третина компанії належить британському уряду, третина — уряду Нідерландів, решта — німецьким енергетичним компаніям E.ON та RWE у рівних частках.

Раніше в Енергоатому заявляли, що Україні вистачить запасів ядерного палива на найближчі два роки.

У квітні цього року повідомлялося, що Енергоатом відмовляється від російського урану для атомних станцій . Тоді в НАЕК заявили, що готові розглядати збільшення закупівель компанії Urenco.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X