Не забули про ЗАЕС. Енергоатом домовився про угоду з однією з найбільших уранових компаній світу

9 лютого, 11:44
Контракт підлягає доопрацюванню у першому кварталі 2023 року. (Фото:Cameco Connects via Facebook)

Контракт підлягає доопрацюванню у першому кварталі 2023 року. (Фото:Cameco Connects via Facebook)

НАЕК Енергоатом домовився про угоду з канадською урановою компанією Cameco. Умови угоди ще доопрацьовуватимуться, угода включає Запорізьку АЕС.

НАЕК Енергоатом і велика уранова компанія Cameco досягли угоди про комерційні умови великого контракту на постачання достатніх обсягів природного гексафториду урану або UF6 для задоволення потреб України в ядерному паливі до 2035 року.

Відео дня

Про це йдеться у повідомленні Cameco.

У компанії додали, що ключові комерційні умови, такі як механізм ціноутворення, обсяг та термін, узгоджені, але контракт підлягає доопрацюванню, яке очікується у першому кварталі 2023 року.

« Розвиток кооперації компаній у сфері виробництва та постачання ядерних матеріалів та ядерного палива — одна з найважливіших умов подальшого безпечного функціонування нашої вітчизняної атомної енергетики», — зазначив президент Енергоатому Петро Котін.

У Cameco зазначають, що контракт із Енергоатомом може стати найбільшим контрактом на постачання в історії канадської компанії.

12-річна угода діятиме з 2024 до 2035 року, і всі поставки будуть здійснюватися у формі UF6. Зазначається, що контракт буде досить гнучким, з огляду на нинішні обставини в Україні.

У рамках угоди канадська Cameco поставить 100% потреб Енергоатому в UF6 ( включаючи уран та послуги з конверсії) для дев'яти ядерних реакторів на Рівненській, Хмельницькій та Южно-Українській АЕС протягом усього терміну дії контракту.

Сумарна потреба цих АЕС протягом терміну дії контракту становить приблизно 15,3 млн. кг урану у вигляді UF6.

Контракт також міститиме опціон для Cameco на постачання до 100% палива для шести реакторів Запорізької АЕС, яка зараз знаходиться під окупацією Росії.

Якщо цей варіант буде реалізований у 2024 році, Запорізькій АЕС знадобиться приблизно 10,4 млн. кг урану у вигляді UF6.

Як повідомлялося, НАЕК Енергоатом оцінює збитки, завдані Запорізькій атомній станції за час російської окупації приблизно 40 млрд грн.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X