Путін дозволив. Енергетичний гігант Shell зможе продати свій бізнес Газпрому та піти з РФ

Shell зможе піти з російського ринку (Фото:Holleywood87 / Twitter)
Російський диктатор Володимир Путін дозволив компанії Газпром нєфть придбати частки британо-нідерландської Shell у проєктах Салим Петролеум і Ханти-Мансійський нєфтєгазовий союз (ХМНС).
Відповідне розпорядження було опубліковано 17 лютого пізно увечері, повідомляє Інтерфакс.
Розпорядження стосується спеціального рішення про укладання угод ТОВ ГПН-Близькосхідні проекти (дочірнє підприємство Газпром нєфті) з придбання: 50% звичайних акцій ЗАТ Ханти-Мансійський нєфтєгазовий союз, що належать Shell Exploration and Production; 50% частки у статутному капіталі ТОВ Салим Петролеум Девелопмент, що належать Shell Salym Development B.V.
«Для укладання угод, зазначених у цьому розпорядженні, не потрібне отримання інших передбачених законодавством Російської Федерації дозволів, рішень, згод (попередніх згод), погоджень (попередніх погоджень) та інших дозвільних документів (дозвільної документації)», — йдеться у документі.
Раніше Shell повідомила, що підписала документи із Газпром нєфтью документи про продаж своєї частки 50% у спільному підприємстві Salym Petroleum Development (проект Салим у ХМАО).
- Shell відкликає співробітників із російських проєктів
- Shell йде з великого російського проєкту Сахалін-2 із порожніми руками
- Українські «дочки» Engie та Shell оштрафували через Північний поток-2
- «Занадто жорсткі ринкові умови». Енергетичний гігант Shell збирається згорнути роздрібний бізнес у трьох країнах
Shell у середині 2022 року відсторонилася від управління цього СП з Газпром нєфтью, вивела своїх працівників із ради директорів, обнулила вартість активу, визнавши повне знецінення у розмірі $233 млн. Наприкінці 2022 року відповідно до російських законодавчих змін і рішень судів Salym Petroleum Development було перетворено на російське ТОВ Салим Петролеум Девелопмент, у якому Shell залишалася частка у 50%.
Салим — великий видобувний і геологорозвідувальний проєкт у ХМАО. Займається освоєнням Салимської групи нафтових родовищ (включає Західно-Салимське, Верхньосалимське, Ваделипське, Південно-Ямське, Східно-Шапкінське і Салимське-2). Запаси нафти по Салимській групі родовищ складаються 140 млн тонн.
Раніше Shell оголосила про свій намір поетапно вийти з усіх російських вуглеводневих проєктів, включно з нафтою, нафтопродуктами, газом та скрапленим природним газом (СПГ).
Спільне підприємство Газпром нафти та Shell — Ханти-Мансійський нафтогазовий союз— планувало вивчати низку родовищ у Західному Сибіру.