alt
5 карток

Електронний кабiнет платника податків — як цим користуватися. Покрокова інструкція

12 липня 2019, 08:35

1

Що таке Електронний кабiнет платника податків?

Електронний кабiнет (ЕКПП) - це портал cabinet.sfs.gov.ua, де платники податків можуть онлайн  реалізувати свої зобов’язання, вказані у Податковому кодексі України.

 

2

Які можливості надає електронний кабiнет для платників податків?

ЕК має дві частини:

  1. Загальнодоступна
  2. Приватна - особистий кабінет

У першій частині користувачі мають доступ до публічних реєстрів, зокрема: дані про взяття на облік платників; реєстр страхувальників; реєстр платників ПДВ; реєстр платників єдиного податку; інформація про РРО; інформація про книги ОРО; дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального; реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами

Також у відкритій частині є податковий календар, де ви можете знайти інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності. Переглянути та надрукувати бланки податкової звітності. Заповнити декларацію про майновий стан і доходи для громадян. Також знайдете там контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників.

В особистому ЕКПП - юрособа, фізособа - суб’єкт підприємницької діяльності, громадянин, посадова особа державного органу тощо, - можуть знайти для себе наступні сервіси:

персоніфікований податковий календар;

перегляд облікових даних платника;

подання звітності в електронному вигляді до органів ДФС, пенсійного фонду та статистики;

перегляд та друк раніше поданої звітності;

перегляд вхідних/вихідних документів;

листування з органами ДФС;

подання заяв, запитів для отримання інформації;

інформація про стан розрахунків з бюджетом;

Провести реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування до них у Єдиному реєстрі податкових накладних. Отримати інформація з Єдиного реєстру податкових накладних, з реєстрів операцій та транзакцій в системі Електронного адміністрування ПДВ та з реєстрів операцій та транзакцій в системі Електронного адміністрування реалізації пального.

Посадові особи підприємств, установ та організацій, інформацію про яких було надано формою J1391103 «Повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису», отримують доступ до реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них у Єдиному реєстрі податкових накладних. А також доступ до інформації з Єдиного реєстру податкових накладних та реєстрів операцій та транзакцій в системі Електронного адміністрування ПДВ.

3

Що потрібно для використання приватної частини ЕКПП?

Для використання особистого ЕКПП необхідно оформити електронний цифровий підпис (ЕЦП), який використовується для входу в приватну частину.

ЕЦП повинен бути сертифікований у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, зокрема, безкоштовно в АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС -  acskidd.gov.ua.

Кожен у кого є рахунок у ПриватБанку можуть скористатися його центром сертифікації ключів для отримання ЕЦП.

4

Як зайти у свій особистий ЕКПП?

Отримавши свій ЕЦП заходимо на головну сторінку cabinet.sfs.gov.ua. Натискаємо на кнопку «Увійти», що в правому верхньому кутку.

Далі завантажуєте свій ЕЦП і заходите у свій особистий ЕКПП.

5

Як надсилати звіти у своєму ЕКПП?

У своєму ЕКПП у пункті меню «Введення звітності» ви можете створювати, редагувати, підписувати та надсилати податкову, пенсійну та статистичну звітність до податкової, Пенсійного фонду України та органів статистики.

Однак, слід зазначити, що перш ніж подавати звіти необхідно підписати з податковою заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів. Приєднатись до відповідного договору можна подавши заяву за формою J1392001 для юросіб, та F1392001 для фізосіб.

Так, у меню «Введення звітності» за замовчуванням користувач отримує перелік всіх звітів.  У панелі інструментів режиму додаємо документ кнопкою «Створити». У верхній панелі навігації можна встановити відповідний період та обмежити перелік звітів за типами:

J(F)01 Прибуток;

J(F)02 ПДВ та Акцизний збір;

J(F)03 Місцеві платежі;

J(F)05 Інші платежі;

J(F)06 Ресурсні платежі;

J(F)07 Валютні платежі;

J(F)08 Рентні платежі;

J(F)11 Регіональні звіти;

J(F)13 Запити та довідки;

J(F)30 Єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування;

S01 Фінансова звітність;

S02 Фінансова звітність (довідки);

S03 Фінансова звітність (запити).

У ході заповнення документу значення деяких полів розраховуються автоматично на підставі даних, внесених користувачем у інші поля. Наприклад, коли ви вводите суму доходу у фінансовому звіті, то при податку у 5%, грошовий еквівалент розрахується автоматично.

Перед тим, як підписувати та відправляти звіт, зверніть увагу на його статус. Зелена галочка означає, що документ перевірено, помилок нема. Жовта галочка - документ містить некритичні помилки, підпис дозволено. Червоний трикутник вказує на те, що документ містить критичні помилки, підпис не дозволено.

Коли ваш звіт повністю заповнений без помилок, натискаємо кнопку Підписати, у вікні підпису обираємо ключ і вказуємо пароль ключа, зчитуємо ключ кнопкою Зчитати та підписуємо документ кнопкою Підписати.

Автор: Петро Шевченко

Радіо НВ