Забавки хакерів. У великій страховій компанії заявили, що електронні поліси автоцивілки «лягли»

14 січня 2022, 18:10

У страховій компанії Інго заявили, що електронні поліси автоцивілки недоступні для оформлення. Імовірною причиною проблеми у компанії назвали можливу атаку на ресурси Моторного транспортного страхового бюро України ( МТСБУ). Доповнено.

У страховій компанії Інго заявили, що електронні поліси Автоцивілки виявилися недоступними увечері 14 січня.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

Повідомляється, що неможливо придбати електронну версію поліса та перевірити його валідність. Труднощі пов'язані з недоступністю сервера та сервісів Центральної бази даних. Серед ймовірних причин проблеми у компанії назвали зовнішню атаку на ресурси МТСБУ.

Відео дня

« Ситуація аналізується фахівцями МТСБУ та іншими фахівцями. Імовірна причина – зовнішня атака на ресурси МТСБУ», – йдеться у повідомленні Інго.

До Інго додали, що до відновлення працездатності системи поліси можна оформити на паперових бланках безпосередньо в офісах страхової компанії.

Зазначається, що поліси Зеленої картки можна оформити без реєстрації у МТСБУ.

Доповнено. Як розповів НВ-Бізнес генеральний директор Асоціації Страховий бізнес В'ячеслав Черняховський, проблема виникла через те, що розробник КІТ-Софт вчасно не оновив протоколи безпеки.

У них той самий розробник, якого зламали – KIT-Soft. Тому проблема зрозуміла. До понеділка піднімуть бекапи... Розробник вчасно не оновив протоколи безпеки», - заявив Черняховський.

Він зазначив, що насамперед « Піднімали» сайти державних органів.

Доповнено 19.32. Як розповіли НВ Бізнес у Держспецзв'язку, сайт МТСБУ справді зламаний, проте бази страхового бюро цілі. За словами заступника голови відомства Віктора Жори, їх відключили з міркувань безпеки. Раніше у схожих ситуаціях діяли так само.

Як повідомлялося, від масованої хакерської атаки на українські держресурси, що сталася вночі 14 січня, постраждали близько 70 сайтів . У Держспецзв'язку назвали це найбільшою атакою за останні чотири роки.

Раніше в СБУ також заявляли, що внаслідок масштабної атаки хакера на сайти українських держструктур жодних витоків персональних даних не сталося.

Наприкінці грудня видання NYT повідомляло, що Росія може готувати кібератаки , спрямовані на українську енергомережу та українські держоргани. Її прогнозували після православного Різдва – наприкінці першого тижня січня.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X