В Офісі генпрокурора прокоментували інформацію про затягування екстрадиції Бахматюка з Австрії

19 жовтня 2020, 09:23

Офіс генпрокурора направить в Австрію клопотання про екстрадицію колишнього власника VAB Банку Олега Бахматюка, якщо прийде до висновку, що подані НАБУ документи відповідають нормам Кримінального процесуального кодексу України та міжнародних договорів.

Про це йдеться в заяві Офісу генпрокурора.

Минулого тижня Українська правда написала, що детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) підготували клопотання про екстрадицію Бахматюка 15 червня 2020 року, але Офіс генпрокурора досі не направив його до Австрії, вимагаючи надати додаткову інформацію про справу.

Відео дня

В Офісі генпрокурора підтвердили, що розглядають клопотання НАБУ від 15 червня. У повідомленні йдеться, що 28 серпня ОГП попросив Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру надати висновок щодо обґрунтованості прийнятих процесуальних рішень у цьому кримінальному провадженні.

«21 вересня 2020 року такий висновок надійшов до профільного Департаменту. Однак, у цьому документі не було відображено відомостей про законність постанови про оголошення підозрюваного у міжнародний розшук. Через це Офісом генерального прокурора наразі запитано інформацію від САП про законність цього процесуального рішення та очікується відповідь», - заявили в Офісі генпрокурора.

У ОГП також підкреслили, що НАБУ вже намагалося ініціювати розшук Бахматюка Інтерполом, але «до теперішнього часу позитивне для слідства рішення цим органом не приймалося через невідповідність підготовлених НАБУ матеріалів правилам організації».

«Тому НАБУ пішло шляхом запиту про видачу особи в Україну для притягнення до кримінальної відповідальності на підставі Європейської конвенції про видачу правопорушників 1957 року, який Офіс генпрокурора вивчає так само ретельно, як і Інтерпол. Офіс генпрокурора також має на меті притягнення до відповідальності осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, але не нехтуючи нормами національного законодавства, на дотриманні яких наполягає ЄСПЛ у своїх численних рішеннях проти України», - додали в Офісі генпрокурора.

В жовтні 2014 року VAB Банк, який віднесли до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з проханням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Правління НБУ видало банку стабкредит в розмірі 1,2 млрд грн. За 40 днів, в листопаді 2014 року, НБУ визнав VAB Банк неплатоспроможним. Стабкредит банк не повернув. НАБУ проводило розслідування з жовтня 2016 року. У лютому 2019-го тодішній генпрокурор Юрій Луценко визначив підслідність в кримінальному провадженні за Нацполіцією, слідчі якої у серпні 2019 року закрили провадження у зв'язку з відсутністю складу злочину. У вересні того ж року постанову про закриття було скасовано генеральним прокурором Русланом Рябошапкою, який визнав підслідність у справі за детективами Національного бюро.

За даними слідства, VAB Банк отримав кредит, не подавши всіх необхідних для цього документів. При цьому вартість нерухомості, що передається в заставу Нацбанку, завищили майже в 25 разів шляхом складання підроблених звітів про оцінку, додали в НАБУ.

У листопаді 2019 року НАБУ повідомило про підозру в заволодінні стабкредитом більш ніж 10 особам, в тому числі ексвласнику банку Олегу Бахматюку і голові правління Райффайзен Банку Аваль, колишньому першому заступнику голови НБУ Олександру Писаруку. Бахматюк був оголошений в розшук. Писарук заявляв, що всі процедури з видачі стабілізаційного кредиту VAB Банку були проведені з дотриманням законодавства.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

В кінці червня 2020 року Офіс генпрокурора закрив кримінальне провадження у справі, але Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала рішення Печерського райсуду Києва, на підставі якого закрили справу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X