Експрес з Києва до Борисполя запустять у листопаді

25 жовтня 2018, 12:03

Сьогодні, 25 жовтня, з Києва в аеропорт Бориспіль вперше вирушить новий швидкісний поїзд. Повноцінне курсування ескпресу стартує у листопаді.

Про це повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман у Twitter.

"У лютому - проект, у травні - початок робіт, у жовтні - тестовий пуск рухомого складу. У листопаді початок роботи експреса", - написав він.

Відео дня

Будівництво залізничного сполучення в Бориспіль коштувало 580 млн грн.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман обіцяв запустити Повітряний експрес до кінця 2018 року.

У березні 2018 року Укрзалізниця отримала дозвіл на розробку проекту землеустрою 3,5 га землі на території Борисполя для будівництва інфраструктури швидкісного залізничного сполучення з міжнародним аеропортом Бориспіль.

Наприкінці березня компанія оголосила два тендери на будівництво залізничної гілки до аеропорту Бориспіль загальною вартістю 129,6 млн грн.

Пізніше гендиректор аеропорту Павло Рябікін заявляв, що залізниця до аеропорту Бориспіль з часом піде під землю.

Наприкінці липня в аеропорту Бориспіль почали будувати посадкові платформи для поїздів із Києва.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що будівництво Повітряного експресу випереджає графік і має завершитися до 1 грудня цього року.

22 жовтня, Укрзалізниця показала нові швидкісні електрички до Борисполя.


Проект Повітряний експрес - це залізничне пасажирське сполучення між Центральним залізничним вокзалом Києва та аеропортом Бориспіль. Довжина маршруту (між станцією Київ-Пасажирський та аеропортом Бориспіль) становитиме 37,4 км.

У 2011 році Повітряним експресом займалося Держагентство з інвестицій та управління національними проектами України під керівництвом Владислава Каськіва. Тоді ця структура підписала кредитний договір з на суму $372,3 млн із Експортно-імпортним банком Китаю. Агентство сплатило страховий платіж і комісійні на суму понад $40 млн і встигло отримати перший транш кредиту в розмірі $52,1 млн. Ці кошти зникли. А після цього держава виплатила кредитору понад $20 млн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X